Bike in City

5 етап Зимового кубку 16-17. Домінування CX


3 тижні після гонки — саме час написати огляд 🙂 Хоча баттл був настільки насиченим, що події у пам’яті ще свіженькі.

Щоб зрозуміти абсолютно все про 5 етап Зимового кубку 16-17, необхідно знати дві речі. Перше — покриття. У якому стані траса була за тиждень до гонки, ви могли прочитати у нашому прев’ю. А ось так траса виглядала перед самим початком гонки:

Все підмерзло, і було досить ОК. Покриття тримало нормально. Але за час гонки температура піднялась (надихали мабуть) і за три кола учасники розкатали все в кашу. Все перетворилось на ось це:

Подібні різкі зміни призвели до підвищеного рівня трешу на трасі. Починаючи з падінь як новачків. Так і досвідчених спортсменів. Реально, падали практично усі. Як виявилось, навіть сніжна каша тримала краще.

Окрім падінь, багнюка спричинила масу технічних ускладнень. У зоні ризику були гальма (хоча досвідчені гонщики заклеїли каліпери клейкою стрічкою і цим захистили від набивання бруду), вилка (мілка суспензія піску, води і ґрунту безжальна до башингів) і, звичайно, трансмісія. От з останньою проблеми були серйозні у більшості учасників. Чейнсаки, посковзування, злітання ланцюга — таке враження, що narrow-wide зірки не такі вже і продумані для грязьового використання. У одного учасника через чейнсаки (коли зірка «закусює» ланцюг і він не може знятись із зубця) навіть частково було пошкоджено карбораму. У Юри Кресана так взагалі гак перемикача вирвало через налипання багнюки.

А тепер переходимо до другої цікавинка 5 етапу. Знайомтесь —  Антон Пустовіт. Не багато, не мало, а найдосвідченіший і найфанатичніший апологет циклокросу в Україні. Маємо надію, ви читали його статтю П’ять помилок починаючого велокросмена.

Якщо Антон приїздить на гонку, то інтрига лишається лише щодо 2 та 3 місця на подіумі. Бо обігнати його можна лише за збігом обставин. Спортивний феномен і, до слова, зразок правильного фанатика. Саме Пустовіт на собі, фактично, тримає існування дитячого спортивного інтернату у Світловодську. Доречі, якщо у вас лежить непотрібне вам велозалізо — ви знаєте куди його напривити (пишіть напряму Антону).

Фініш у стилі «Можу собі дозволити» =)

Зі старту «потяг», у якому головували Андрій Навроцкий та Віталій Зубченко, задав космічний темп для інших учасників і значно розтягнув гонщиків по треку.

Але потім погодні умови і навички Пустовіта поставили усе на своє місце. Хоча сам Антон після гонки зауважив, що на найнері проїхав би швидше.

А от несподіванкою став зхід Віталія Зубченка. Один з найсильніших кантріл України, відчув, що «перебір» і вирішив поберегти себе і техніку. Доречі, позавчорашня гонка у Китаєво показала, що за ці три тижні сил він набрав вже чимало і «роздає» потужно. Андрій Навроцький через чейнсаки дещо знизив темп і приїхав третім.

Олег Хлопов, лідер залікової табліці Зимового Кубку, провів гонку рівно, фінішувавши четвертим.

А от Олександр Лозенко дуже хоче забрати собі перше місце у загальному заліку. Їхав натхненно і самовіддано, але Пустовіта догнати йому не вдалось.

На тумбочці все було так:

  1. Антон Пустовіт 52:25
  2. Олександр Лозенко 52:34
  3. Андрій Навроцький 52:40

По дівчатам все теж дуже цікаво, адже кожної гонки склад учасниць різний 🙂

  1. Анастасія Закора (спеціально приїхала з сонячної Лопушанки і показала як треба катати це ваше кантрі) 45:04
  2. Яна Хлопяча (постійно показує гарний результат та прогресує) 53:50
  3. Юліана Кольцова (моє захоплення — проїхала всю гонку на СХ!) 59:04

А от тепер цікаве. Таблиця із загальним заліком.

Хлопов Олег 95
Лозенко Александр 79
Навроцький Андрій 64

Як бачимо, розрив між першим та другим місцем значно скоротився. Лишається два етапи, і, при цьому, Олександр Лозенко відкатав кантрійні збори на Кіпрі. Як це вплине на його виступи не відомо, бо як може покращити ходові характеристики, так і зловити певну втому від надмірних тренувань.

І найцікавіше — наш Провидець 2017! Тумбочку етапу не вгадав НІХТО, от так от. Але ми продовжуємо збирати прогнози на переможця НИВКИ | 6 етап Winter Cup 2016-17 (слідкуйте, чи додали ми вас у спеціальний файлик).

Всі фото з гонки — у ФБ 5 етап Зимового кубку 16-17.

Заметили в тексте ошибку? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter.

Богдан Воеводин

Сооснователь Bike in City

Комменты Facebook

Disqus (0)

bikeincity

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: