Bike in City

MAXXIS — Гайд по гірських покришкаx

Правильне спорядження — запорука безпечного та цікавого проведення часу на покатеньках. Саме тому, у верхній частині списку найважливіших компонентів і знаходиться комплект покришок на велосипеді. Maxxis виготовляють та мають у своєму асортименті високотехнологічну гуму для будь-яких умов. Але це також викликає проблему вибору: широкий асортимент та різноманітність назв компаундів накшталт MaxxTerra, EXO, 3C, or 120 TPI — що це все означає?

За матеріалом Suspensintraveller.com

Страх обрати не ту модель покришок завжди присутній у думках кожного велосипедиста, коли настає час купляти новий комплект гуми на байк. Тож у цьому матеріалі, ми надамо вичерпну інформацію про покришки Maxxis для гірських велосипедів, включно з їх характеристиками, що означає маркування на них та поради  щодо вибору найкращих покришок під ваші задачі.

Maxxis друкує різноманітні фірмові етикетки на своїх велосипедних покришках. Тут ми розглянемо найважливіші з них для правильного підбору покришок. Фото: suspensionTraveller.com

Чи є покришки Maxxis гарним вибором? 

Maxxis — найпопулярніші покришки для гірських велосипедів. Вони забезпечують гарне зчеплення і водночас схильні витримувати більший пробіг. Широкий асортимент надає можливість обрати ідеальну покришку під будь-які умови. На додаток, вони також мають чудовий захист від проколів.

Покришки Maxxis для гірських велосипедів найбільш бажані серед велосипедистів з гірських дисциплін. // Джерело: VitalMTB Trends

І ось чому покришки Maxxis вважаються такими чудовими:

Мабуть, найвідоміша покришка у світі гірських велосипедів: Maxxis Minion.

Кожен елемент покришки — найкращий на ринку у своєму класі. Каркаси (або основа) покришки відрізняються жорсткістю та захистом від проколів. гумовими компаундами від одного до трьох шарів із різною пружність та малюнками протектора, які були створені завдяки десяткам років досвіду у змаганнях.

Єдиний недолік — це потреба обирати серед різномаїття варіантів =)

Але не хвилюйтеся, вибір покришок не такий складний, як може здатися на перший погляд. Найбільш важлива інформація, яку вам потрібно знати, щоб обрати необхідну мотель тут:

Для гірських велосипедів, Maxxis має чотири різні варіанти каркасів покришки (120 TPI, 60 TPI, DH та DD, та п’ять різних версій компаундів (одинарний 1С, подвійний 2С та потрійний шар 3С) на вибір. Вони покривають широкий діапазон дисциплін від Дьорт, Кросс-кантрі, до Трейл або Ендуро та Даунхілу.

Тому вибір серед доступних варіантів звужуються через те, якій дисципліні ви надали перевагу.

Вам залишається лише вибрати малюнок протектора у різних розмірах. Якщо ви не певні щодо розміру покришки, за цим посиланням (англ.) ви можете знайти показники оптимальної ширини для різних дисциплін, що дадуть вам певну точку, з якої можна розпочати пошуки.

Таблиця покришок Maxxis для гірських велосипедів 2023 року.

По-перше, визначіть актуальні покришки, які підійдуть під вашу дисципліну та стиль катання, перед тим, як занурюватися у деталі доступних каркасів та компаундів. Це вже буде залежати від типу катання.

Для загального огляду, у таблиці нижче представлені актуальні моделі покришок Maxxis, відсортовані за дисциплінами.

Дисципліна  Назва покришки Maxxis  Гумовий компаунд Каркас покришки Захист від проколів Рекомендації по типу трейлів
Dirtjump, Памп-трек, Слоупстайл Pace 1C, 2C 60 TPI SilkShield, EXO Smooth, Hard
Даунхіл Wetscream 3C MaxxGrip, Super Tacky DH Mud
Ендуро, Даунхіл Assegai 2C, 3C MaxxTerra, 3C MaxxGrip 60 TPI, DD, DH EXO, EXO+ Allrounder (FrontTire)
Фетбайк Minion FBF 2C Dual Compound 60 TPI, 120 TPI EXO Allrounder (FrontTire)
Фетбайк Minion FBR 2C Dual Compound 60 TPI, 120 TPI EXO Allrounder (Rear Tire)
Дитячі, Крос-кантрі, Трейл Snyper 2C Dual Compound SilkShield Allrounder
Трейл, Ендуро Aggressor 2C Dual Compound 60 TPI, DD EXO Dry, Hard (Rear Tire)
Трейл, Ендуро Minion SS 2C Dual Compound 60 TPI, DD Silkworm, EXO Dry, Hard (Rear Tire)
Трейл, Ендуро, Даунхіл Dissector 2C, 3C MaxxTerra, 3C MaxxGrip 60 TPI, DD, DH EXO, EXO+ Dry, Hard, Loose
Трейл, Ендуро, Даунхіл High Roller II 1C, 2C, 3C MaxxTerra, 3C MaxxGrip, Super Tacky 60 TPI, DD, DH EXO Dry, Hard, Loose
Трейл, Ендуро, Даунхіл Minion DHF 1C, 2C, 3C MaxxTerra, 3C MaxxGrip, Super Tacky 60 TPI, 120 TPI, DD, DH EXO, EXO+ Allrounder (FrontTire)
Трейл, Ендуро, Даунхіл Minion DHR II 1C, 2C, 3C MaxxTerra, 3C MaxxGrip, Super Tacky 60 TPI, 120 TPI, DD, DH EXO, EXO+ Allrounder (Rear Tire)
Трейл, Ендуро, Даунхіл Shorty 3C MaxxTerra, 3C MaxxGrip DD (Double Down), DH EXO Mud, Loose Dirt
Змагання крос-кантрі Aspen 2C Dual Compound 60 TPI, 120 TPI EXO Allrounder
Змагання крос-кантрі Crossmark II 2C Dual Compound 60 TPI EXO Dry, Hard
Змагання крос-кантрі Ikon 2C, 3C MaxxSpeed, 3C MaxxTerra 60 TPI, 120 TPI EXO Allrounder
Змагання крос-кантрі Rekon Race 2C Dual Compound 60 TPI, 120 TPI EXO Dry, Hard (Rear Tire)
Крос-кантрі, Tрейл Ardent 1C, 2C 60 TPI EXO Dry, Hard
Крос-кантрі, Tрейл Ardent Race 2C, 3C MaxxSpeed 60 TPI, 120 TPI EXO Allrounder
Крос-кантрі, Tрейл Forekaster 2C, 3C MaxxTerra 60 TPI EXO Allrounder
Крос-кантрі, Tрейл Rekon 2C, 3C MaxxSpeed, 3C MaxxTerra 60 TPI, 120 TPI EXO, EXO+ Dry, Hard, Loose

Як обрати потрібну модель з асортименту Maxxis

Коротке пояснення: немає однієї ідеальної моделі покришки для всіх умов та стилів їзди. Це завжди компроміс між зчепленням та зносостійкістю, вагою та захистом від проколів, або пружністю та жорсткістю. Тож розуміння того, які характеристики покришки потрібні саме вам — це тільки половина справи.

Ось основа: як загальне правило, крос-кантрійні покришки мають легкі каркаси та твердий компаунд, а той час як даунхільні — жорсткий каркас із м’якою гумою на верхній частині шипів. Для олл-маунтін та ендуро є можливість для експериментів, в залежності від типів покриття, по якому ви їздите.

1. Оберіть тип їзди

У будь-якому випадку, найкраще розпочати з загального — визначитися із типом поїздок, щоб надалі звузити вибір. Це означає фільтрацію моделей за малюнком протектора (актуальні назви покришок) які відповідають вашій дисципліні — крос-кантрі, олл-маунтін, даунхіл тощо.

Пересічена місцевість і сильні удари, або …
… м’який ґрунт і рівні стежки. // Martin Fabian

2. Вибирайте оптимальну комбінацію передньої та задньої покришки

Визначте, як ви хочете щоб покришки себе поводили. Загалом, передня покришка має краще гальмувати та долати повороти, в той час як задня — має витримувати більші навантаження та передавати потужність до землі. Іншими словами: м’які каркаси та компаунди ставлять на переднє колесо, більш жорсткі — на заднє.  Багато райдерів також вибирають різні малюнки протекторів для передніх та задніх коліс, але в нашому випадку це буде останнім кроком. До нього ми ще дійдемо.

3. Оберіть каркас (основу) покришки 

З роками, кількість варіантів каркасів гірських покришок Maxxis зменшилася, що полегшило вибір. Існує чотири різних конструкції каркасів, і тільки один з них має захист боковини від проколів. Додаткова міцність йде від властивостей самого каркасу — а саме від того, яка кількість шарів та розмір плетіння, яке використовується. 

Асортимент каркасів гірських покришок Maxxis з роками був зменшений, для легшого вибору. Існує чотири різних конструкції каркасів, і тільки один тип захисту боковини від проколів. Додаткова міцність йде від властивостей самого каркасу — а саме кількості шарів та розміру плетіння, яке використовується.

Знаючи, як має себе поводити кожне колесо, відповідно і обирайте каркас. Це основа покришки — і це також може вплинути на вибір компаундів та малюнків протектора. Каркас складається з двох частин: шарів нейлонової тканини та захисного шару, як показано на зображенні:

Стандартний боковий захист EXO (зеленого кольору) використовується у всіх чотирьох варіантах каркасів.

Передні покришки повинні мати краще зчеплення з поверхнею та рідше стикаються із потужними ударами. Задні покришки тримають на собі більшу частину ваги та отримують сильніші ударні навантаження.

Каркаси Maxxis, від м’якого до жорсткого:

  • 120 TPI: Крос-кантрі та лайтові трейли
  • 60 TPI: Трейл
  • Double Down (DD): двошаровий 120 TPI каркас для Ендуро, Даунхілу та електровелосипедів
  • DH: двошаровий 60 TPI для даунхілу та агресивних електровелосипедів.

І захист від проколів, який тісно пов’язаний з ними:

EXO — захист боковин, широко використовується у каркасах 120 TPI, DD та DH.
EXO+ — каркас, що з 2022 року тепер має плетіння 60 TPI та захистом боковин EXO. Додатковий шар захисту під протектором тепер відсутній. 

Трохи заплутано, але так воно і є. Тепер ми можемо вибрати тільки каркас, а до нього вже підв’язаний відповідний захист.

Дізнатися більше про типи каркасів можна з окремої статті, що пояснює всі поточні каркаси від Maxxis (англ)

4. Гумова суміш (компаунд)

Обирайте серед найбільш важливих характеристик гуми, яка безпосередньо контактує  з поверхнею. Це завжди компроміс між зчепленням, накатом та зносостійкістю — або м’яким чи твердим компаундом.

  • 1C Single Comound: бюджетний, міцний, але компромісний варіант по ефективності. 
  • 2С Dual Compound: протектор із шипами різного розміру та центральною доріжкою. Гарне співвідношення ціна-ефективність.
  • 3C Triple Compound: спеціальні, дорогі та ефективні гумові суміші. Доступні у трьох рівнях жорсткості:
    MaxxSpeed: жорсткий, накатистий та більш міцний загалом, чудовий варіант для крос-кантрі та як задня покришка.
    MaxxTerra: середня жорсткість та зносостійкість. Для крос-кантрі на переднє колесо, або для даунхілу на заднє.
    MaxxGrip: м’якший, чіпкий та найменш стійкий до зносу. Але май найкраще зчеплення, ідеальний варіант для передньої покришки. 
Різниця між Maxxis 2C та 3C не тільки у базовому шарі, але також у загальному рівні жорсткості цих трьох компаундів 3C.

5. Вибір малюнку протектора із тих варіантів, що залишилися.

На цьому кроці, лишилося обрати лише серед кількох типів малюнку протектора покришки. Цей вибір значним чином базується на тих умовах трейлів, де ви найчастіше їздите. Кам’яні плити, глинистий бруд, килими з коріння або твердий грунт. Вибір за вами, і у Maxxis є протектори, призначені для роботи на кожному з них.

6. Оберіть потрібний розмір покришки для ваших потреб.

Правильний розмір покришки також важливий. Але окрім випадків, коли ви шукаєте дуже специфічну ширину покришки, це не головний пріорітет. Більшість покришок Maxxis: доступні у стандартах 27.5″ та 29″ і ширина покришки більшою мірою визначається дисципліною, яку ви їздите. Тож вони випускаються у відповідних діапазонах ширини в будь-якому випадку.


Каркаси (основа) покришок Maxxis: що таке TPI, DD та DH?

Каркас велосипедної покришки — це головна структура, яка тримає на собі протектор та бокові стінки. Каркас надає покришці форму, впливає на деякі характеристики керування, і є її основою. Він зроблений із шарів тканини вкритої гумою і може містити вставки для захисту від проколів.

Саме ці шари тканини та захисту від проколів визначають різницю між чотирма варіантами каркасів Maxxis.

TPI — це абревіатура параметра threads per inch (витків на дюйм), і означає товщину та кількість нейлонових витків на один дюйм покришки. Тонші витки (120 TPI) — більш еластичні, але також менш стійкі до зносу. Менша кількість витків (60 TPI) — є жорсткішими, але вже не такими гнучкими. Два шари (подвійне накладення) — вдвічі товщі, більше стійкості та жорсткості.

На цей час всі каркаси покришок Maxxis мають схожу конструкцію, з того часу як EXO+ став каркасом із плетінням 60 TPI EXO.

Технології Silkshield (ліворуч) більше немає. Тепер у кожному варіанті каркаса є лише захист боковин EXO.

Асортимент каркасів Maxxis створена забезпечити ідеальне поєднання характеристика для кожного типу гірських дисцмплін, від крос-кантрі до даунхілу та усього іншого. Тож, залежно від типу вашого катання, слід обирати з одинарного або подвійного каркасів.

Гірські покришки Maxxis йдуть з чотирьма типамі каркасів: 120 TPI, 60 TPI, Double Down (DD) та Downhill (DH) — від найлегшого до найстійкішого. Кожен з них — це комбінація нейлонових основ та захисних вставок EXO для боковин.

Вони відрізняються кількістю шарів каркасу, що використовуються, в той час, як захист боковин покришки залишається однаковим — EXO. В результаті ми отримуємо чотири різні характеристики жорсткості, комфорту та захисту від проколів.


Захист від проколів

Додатковий захист від проколів вже не той параметр, який можна віль но обирати. Maxxis глянули на те, як Shwalbe спростила конструкцію своїх каркасів, та обрала трохи інший шлях. Всі каркаси тепер мають однаковий захист боковин EXO. А загальна зносостійкість покришки забезпечується конструкцією самого каркаса. 

Це довгоочікувана зміна, яка робить процес вибору покришок набагато простішим.


Гумові компаунди: 1С, 2C та 3С

Ось список усіх п’яти компаундів, які використовуються у гірських покришках Maxxis: 1С, 2C та 3C MaxxSpeed, 3C MAxxTerra та 3С MaxxGrip. Тільки компаунди 3С спроєктовані для специфічних типів їзди, наприклад 3С MaxxSpeed для накатистих покришок у крос-кантрі та 3С MaxxGrip для максимального зчеплення даунхільних покришок. 

Щобільше шарів гуми, тим точніше визначаються характеристики при їзді. Але більше гуми — більша вартість.

Тож в залежності від бюджету та вимог, завжди є вибір для кожної ситуації. В той час як 1С є рідкістю, 2С займають своє нішу при певних обставинах — у покришках, від яких ви не вимагаєте чогось специфічного. Для передніх покришок у даунхілі важливо надати контроль та впевненість при проходженні різких поворотів, а, наприклад, задня крос-кантрійна покришка має передавати потужність до землі, з чим краще впорається компаунд 3С, що має першокласні характеристики.

І на додаток до вищесказаного, покришки також зношуються передбачувано, не розвалюючись та не втрачаючи великих шматків гуми. Навіть при використанні найм’якішого компаунду, 3С, що є основним, на якому сфокусований Maxxis і лише кілька моделей покришок доступні у версіях 2С або навіть 1С. 


Дізнатися більше про асортимент покришок для гірських велосипедів Maxxis, їх характеристики та цільове призначення ви можете як на офіційному сайті MAXXIS (англ.), так і на сайті офіціного дистриб’ютора Maxxis в Україні (укр.), компанії Висота.

Заметили в тексте ошибку? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter.

Єгор Струль

Комменты Facebook

Disqus (0)

bikeincity

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: