Bike in City

Чи закривати велосезон? Правда про зимові вело рукавиці.

Зимові покатухи можуть обернутись катастрофою, якщо не бути відповідно екіпірованим.

Другим важливим елементом велоодягу після взуття, про яке ми говорили в статті «Чи закривати велосезон? Взуття для міжсезоння.» , є рукавиці.

Попри те що в осінньо-зимовий та весняний періоди можна зустріти велику кількість велосипедистів вдягнених як пішоходи, у звичайних пуховиках, в’язаних шапках, простих рукавицях, а часом і без них. Таке екіпірування велосипедиста може призвести до негативних наслідків.

Вело рукавиці vs. Рукавиці за 60 грн.

Руки — відповідають за контроль над велосипедом, тому їх треба тримати в комфорті. Для когось комфортне вбрання для рук це в’язані рукавиці за 60 грн, для когось стильні шкіряні рукавиці з елітних магазинів. На жаль жоден з таких варіантів не допоможе вам на велосипеді. Під час їзди на ровері ви тримаєтесь за кермо, алюмінієве, рідше карбонове, ще рідше залізне, а в холодну погоду це спричиняє охолодженню ваших рук.

Додайте до цього ще те, що ви не працюєте долонями достатньо щоб кров циркулювала зігріваючи кінцівки, а коли в погодних умовах з’являється вітер, то поїздка без рукавиць може закінчитись на першому кілометрі. В усіх випадках в’язані рукавиці не зможуть допомогти через те, що промокають та легко продуваються. Шкіряні рукавиці з утепленням можуть стримувати вітер і частково захистити від дощу. Але цього буде недостатньо, адже крім цих функцій потрібна терморегуляція та відведення вологи аби рукавиці були сухі ще й зсередини.

Вело рукавиці vs. лижні рукавиці.

Якщо ви час від часу займаєтесь спортом, то ви знаєте що взимку найкомфортнішими є лижні рукавиці. Чому б не використовувати такий варіант? Я знаю кількох досвідчених велосипедистів, які їздять взимку і їздять навіть в гори. Кілька людей використовує саме лижні рукавиці для цих цілей. Такий варіант може бути зручним, але переважно у випадку не активної їзди. Якщо ви будете спускатись складними рельєфами, звивистими стежками, або навіть дх трасами, ви відчуєте що лижні рукавиці надто об’ємні та не зручні при гальмуванні або маневруванні кермом. Геометрія вело рукавиць розроблена так щоб уникнути такого дискомфорту. До того ж бувають дні коли температура наближена до нуля, в таких випадках лижні рукавиці будуть надто теплі, а звичайні літні вже промерзатимуть.

Які саме рукавиці вибирати.

Літні варіанти ми не будемо тут розглядати, серед них теж кілька типів. Якщо ви читали статті про зимовий велоодяг, то знаєте, що краще вдягатись шарами.

  • Перший шар — терморегулюючий потовідвідний.
  • Другий — зігрівальний і теж повинен відводити вологу.
  • Третій — шар, що буде відштовхувати вологу ззовні та захищатиме від вітру.

Зимові вело рукавиці теж мають відповідати цим критеріям.

На ринку перчаток для велосипедистів є багато варіантів. Найбільш розповсюдженими є два типи:

  • Легші рукавиці з віндстоперних матеріалів просоченими водовідштовхувальними рідинами.
  • Більш масивні рукавиці з мембранним покриттям.

Є і складніший тип, який має в собі окремо легкі та теплі рукавиці. При необхідності їх можна вдягати шарами.

Легші рукавиці переважно розроблені як літні, тільки в середині є нанесений незначний флісовий шар, який буде тримати руки в теплі. Верхній шар роблять з неопрену, що має віндстопперні властивості. Також більшість таких рукавиць мають просочення для мінімального відштовхування води. Такі рукавиці будуть комфортними від +10 до -5 (при умові не значної вологості повітря). Ці варіанти ідеальні для катання в стилі ДХ, адже за відчуттями вони не товстіші за літні і контроль керма та гальм відчувається максимально комфортно.

Другим типом є вело аналог лижних рукавиць. Вони мають в собі шар із флісом найближче до тіла та мембранні тканини. Така конструкція робить такі рукавиці комфортними для використання при температурі від нуля до -15. Також ці рукавиці добре утримують воду і в зливи чи снігові дні в них буде комфортніше ніж в усіх інших. Але такі можливості призводять до збільшення об’єму, хоч ці рукавиці і комфортніші за лижні, в них теж буде досить незвично їздити після літніх рукавиць.

Що робити якщо ви їздите в морози нижче -15? В таких випадках я б рекомендував не дуже зручний варіант з поєднанням легших(літніх або зимових)рукавиць як основу для тепліших з мембраною. В взимку я завжди маю додаткову пару рукавиць в кишені на випадок замерзання в одних з них.

Є й ще більш радикальний захист рук, який використовують велотуристи подорожуючи Канадою чи навіть Аляскою. Чохли з неопрену котрі вдягаються на кермо.

45nrth

У середину ви встромлюєте руки із звичайними рукавицями. Такий метод захисту рук підійде лише тим, хто довго педалює на морозному повітрі, адже керування в таких чохлах є не дуже зручним.

Поради з практики.

Хтось може подумати, що можна зімітувати шари використовуючи звичайні в’язані або шкіряні рукавиці в поєднанні з літніми вело варіантами. Я б не рекомендував такі експерименти, бо такий комплект все одно не в стані дати вам те, що можуть дати спеціалізовані рукавиці.
як вибрати тип котрий підійде саме вам? Як я писав вище, відповідно до температури та погодних умов. Якщо ви будете купувати і легші і тепліші зимові рукавиці, то легші варто обирати найменшого розміру, які вам підходять, адже вони тягнуться. А тепліші брати на пів або на розмір більші, тоді вам буде комфортно використовувати їх в парі. також раджу особисто приміряти хоча би по дві пари рукавиць різних виробників з різного типу аби мати уявлення на скільки теплий кожен з типів.


купити RaceFace

купити Lynx

купити Dakine


Екшн відео на нашому каналі youtube

Наша команда в facebook

Найсвіжіші фото на instagram

Заметили в тексте ошибку? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter.

Микола Мігаль

Засновник fun-команди BroEnduroFamily. Велозалежний шанувальник хардкорних хардтейлів. Для мене велосипед це стиль життя який насичує адреналіном сірі будні.

Комменты Facebook

Disqus (0)

bikeincity

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: