Що то є за звір такий StravaArt? Які вони, ті арти, бувають? Як саме, за допомогою яких методик, можна створити свій власний витвір мистецтва? Цією публікацією розпочинається цикл статей, які покликані відповісти на поставлені запитання.
Безліч людей ходить, бігає, катається на велосипеді, їздить на авто, літає літаком чи ходить в море на човні. Тобто пересуваються із пункту А в пункт Б. Останнім часом стає все популярнішим використання GPS, як для навігації, так і для простого фіксування фактично подоланого маршруту. Такий фактичний маршрут (трек) можна надалі переглянути за допомогою різноманітних програм та онлайн-сервісів. В загальному вигляді, трек являє собою лінію, «намальовану» поверх мапи місцевості, де проходила подорож. Зазвичай це просто заплутана лінія, але іноді вона нагадує осмислений малюнок. Звичайно, це може статися і випадково, хоча такий випадок і маловірогідний. А можна отримати в результаті і справжній шедевр, якщо заздалегідь підготуватися і певним чином спланувати свій маршрут. Такий результат, трек-малюнок і зветься Strava-артом.
Чому саме Strava?
Насправді, не існує жорстих правил, як називати. Найбільш коректним було б «малювання за допомогою GPS». В англомовних спільнотах, наприклад, серед інших використовуються терміни GPS Drawing, GPS Art та GPS Doodle. Але така назва, попри її правильність, банально незручна у використанні, потрібно щось більш лаконічне. То чому ж саме Strava? Адже сервісів і мобільних додатків, які пишуть GPS треки, існує величезна кількість. Причин декілька. По перше, назва «StravaArt» зручна та лаконічна (порівняйте, наприклад з «Ендомондо арт» :)). По-друге, Strava — це популярний сервіс серед людей, що ведуть активний спосіб життя, професійних спортсменів та любителів. І по-третє, популяризацією StravaArt, як одного з можливих варіантів використання додатка, активно займається сама компанія Strava. Перегляньте, наприклад, Facebook сторінку Strava. В Україні термін СтраваАрт, можливо, найбільш розповсюджений із усіх альтернатив, ми будемо використовувати саме його.
Навіщо це потрібно?
Не важливо, чи використовуєте ви певний засіб для пересування, чи використовуєте лише свої власні ноги. Я люблю катати на велосипеді, тому розповім як це мені виглядає з точки зору велосипедиста. З того часу, коли люди винайшли велосипед, йому знайшли масу застосувань. Це і прогулянка з друзями, поїздка у справах, спорт високих досягнень, туризм. Людина так влаштована, що потребує різноманіття. І хоча сам процес ізди на велосипеді приносить задоволення, пересуватися просто так, без усілякого сенсу, набридає. StravaArt — одна з можливостей, якими можна зробити свою подорож і підготовку до неї більш цікавою. І що не менш важливо, привернути до неї увагу інших людей, якщо у результаті вийшло щось гідне уваги.
Але справжній StravaArt може утворитись не на порожньому місці, а лише за умови правильної підготовки. Тобто, потрібно заздалегідь спланувати маршрут. Як же його спланувати? Коли я зацікавився цією темою, я не знайшов ніяких інструкцій. Складалося враження, що всі StravaArt-и з’явилися як наслідок раптового натхнення авторів. Із часом я все ж таки знайшов деякі розрізнені матеріали. І навіть набрався трохи досвіду у створенні StravaArt, та провів власну класифікацію (як вагомо звучить)). Існує з десяток різноманітних методик. Сьогодні розглянемо одну з них.
Методика №1. Поле в клітинку
Чи малювали ви будь що на нудних шкільних уроках на останньому листочку зошита у клітинку? Тоді цей спосіб для вас!
Знайдіть місцевість
Потрібно знайти локацію, де місцевість розділена на квадрати чи прямокутники і достатньо велика, щоб уміститити ваш малюнок. Це може бути, наприклад, район у місті із чередою перпендикулярних вулиць (стріт/авеню). У старих містах, які зростали історично-хаотично, таких районів, зазвичай небагато, але подекуди зустрічаються окремі оази. Прикладом у Києві може слугувати Поділ. Також підходять лісові масиви, розділені на квартали. Наприклад, ліси на північному заході від Києва, в околицях Коцюбинського та Пущі-Водиці. Тобто, будь яка місцевість, що розділена на квадрати/прямокутники.
Створіть малюнок
Тепер творча фаза. Треба придумати, та намалювати малюнок. На папері у клітинку, або одразу на мапі, на ваш розсуд. У творчих справах не існує простих рецептів, або чітких інструкцій, як створити шедевр. Тому тут все залежить виключно від вас.
У процесі варто враховувати розміри «полотна». Можна створити виключно гарний малюнок, а потім виявиться, шо на існуючу на місцевості сітку він не поміщається.
Якщо окрім виключно перпендикулярних ліній на місцевості є шляхи і під кутом до них, їх застосування виглядає виграшним.
Розвідка
Добре, коли локація вам добре знайома. Але ж можливі випадки, коли їз художніх міркувань маршрут ви проклали стежкою, де раніше не їздили. Або наперед взагалі невідомо, чи є дорога на певній ділянці вашого треку. Якщо є подібні сумніви, краще попередньо поїхати на розвідку. Бо погодьтесь, прикро буде, коли у вас за спиною вже майже готовий малюнок, а поперек треку стоїть двометровий паркан. Адже, на відміну від звичайної покатеньки відправитись шукати об’їзд, це зіпсувати малюнок!
Створіть трек
Тут все просто. Створіть трек, який потім завантажите у свій навігатор. Інструментів існує багато, обирайте той, що вам зручніший. Особисто я використовую GPSies.
Втілення задуму
Це самий цікавий етап. Озбройтесь GPS-трекером із функцією навігації по готовому треку, завантажте свій трек. Покличте друзів, влаштуйте покатеньку. Проведіть приємно час, і помилуйтесь разом результатами.
Приклади
Бонус
Це щойно намальований трек, ще ніхто його не катав. Усі, в кого є бажання, можуть скачати трек за посиланням, і проїхати його. Не забудьте лише похвалитись потім фактичним треком, тут або на Facebook-сторінці StravaArt Україна.
Натхнення вам!
Комменты Facebook
Disqus (0)