Bike in City

Скретч — масовий заїзд

Скретч — це класична гонка на треку із груповим стартом. Тут головне перетнути фініш першим. Дистанції бувають 15 км у чоловіків і 10 км у жінок. На любительських змаганнях дистанції будуть менші в залежності від довжини треку та рівні підготовки гонщиків.

На старті гонщики шикуються один за одним вздовж борта і вздовж лазурного берега. Іноді їх позиція на старті визначається за результатами кваліфікації. Перед стартом дається нейтральне коло, щоб гонщики розпочали гонку з ходу, а не розламували свої немалі передачі і не штовхали один одного.

Здавалося б, це мала бути нудна гонка де роверисти просто їдуть багато кіл і вкінці хтось, хто ще має сили, перемагає. Однак якщо розібратися, то скретч вимагає від гонщика окрім швидкості, повну готовність, тактичність та розуміння моменту коли потрібно прискорюватися а коли відпочивати. Скретч може налічувати до 30 учасників в одному заїзді і серед такої кількості гонщиків, полотно треку вже не здається таким широким. Якщо гонщик втратив пильність, і не помітив, що поруч з ним його друг-суперник, непередбачуваний маневр може спричинити чималий завал. Це робить скретч справжнім джентльменським заїздом. Прямолінійність їзди, взаємоповага і відповідальність тут не менш важливі важливі як швидкість та витривалість.

У скретчі можуть змагатися різні за стилем їзди роверисти — як спринтери, так і темповики. У кожного з них своя тактика у відповідності до їх фізичної підготовки. Наприклад темповики зазвичай намагаються піти у відрив посеред гонки і тримати темп високим , щоб вимотати спринтерів на довгій дистанції. Іноді такі відриви закінчуються кількома обгонами на коло за заїзд. Іноді, це просто фальшива атака — натягування. Спринтери, натомість, стараються залишатися всередині пелотону, або просидіти на колесі у суперника, подалі від зустрічного вітру, щоб зберегти сили для фінального прискорення на останніх колах. У скретчі, спринтери не люблять відпрацьовувати зміни.

Оскільки гонщиків на полотні багато, і лідери обганяють суперників на коло (іноді по кілька разів), важко зорієнтуватися хто де знаходиться. Гонка може перетворитися на балаган і дезорієнтувати як гонщиків так і глядачів. Коли не розумієш що відбувається, саме тоді стає нудно. Через це, суддя завжди слідкує за лідером і тицяє на нього пальцем, коли той проїжджає поруч.

Скретч все ж традиційно вважається темповою гонкою. Організатори змагань часом спеціально розділяють учасників на групи — окремо темповики, окремо спринтери. Це дозволяє урівняти шанси одних і других. Скретч є першим етапом в Омніумі після кваліфікації.


Оригінал тексту

Київський велотрек

Автор — Андрій Шуляр

Заметили в тексте ошибку? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter.

Блоггер Bike in City

Это общий аккаунт для всех блоггеров–новичков. Автор публикации указан в тексте.

Если хотите опубликовать материал на Bike in City или завести персональный блог, напишите Богдану или Йонасу.

Комменты Facebook

Disqus (0)

bikeincity

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: