Перше, що кидається в очі — на територію пускають зі своїм велосипедом. Це вже вигідно відрізняє БайкЕкспо від доволі сумної Велобайк. Друге, на що звертаєш увагу — тут усім весело.
Бігають діти, хтось ковиряється із велозалізом, усюди катаються на велосипедах, електротранспорті, ховербордах та чудернацьких моно-колесах. А те, що виставка поєднана з МотоЕкспо та ФітнесЕкспо (можу помилитись з назвою), додає колоритної публіки, накшталт суворих байкерів та напівоголених фітоняшок. Карнавал, одним словом, але дуже позитивний.
Ну і в плюс організаторам слід віднести те, що вони потурбувались про активності для цієї різнопланової публіки: міні-велодром для велосипедистів, конкурси для мотоспільноти та масові тренування для фітнес-орієнтованих відвідувачів. Круто, поєднали розваги і не зробили балагану.
А тепер пройдемось по стендам велокомпаній.
RideBike та Tannus CIS
РайдБайк — один з найприємніших веломагазинів на Троєщині та у Києві вцілому. Основа цього полягає у душевній атмосфері, дружньому персоналі і небайдужості власників.
З представленого асортименту можна виділити складні Tern, топові Focus, міцні середнячкі Mascote та стильні Streetster. У цьому році RideBike підтримує ветеранів АТО в рамках відбору на міжнародні змагання Invictus Games, про що ми підготуємо окремий великий матеріал.
А ще на стенді РайдБайку свій корнер отримали представники бренду Tannus CIS — безпрокольних цільнолитих полімерних шин.
Ми взяли на тест дві пари з різним рівнем жорсткості і скоро сформуємо своє врежання, stay tuned.
А тим часом, подивились, як ставити ці шини. Насправді, ніякої rocket science, все досить просто, але треба трохи набити руку.
Pride Bikes и GreenCycle
Прайди показали на виставці усю лінійку дитячих велосипедів 2017 року. Яскраві, красиві, аж хочеться лизькнути!
Аксесуари GreenCycle відрізняються приємною ціною і належною якістю. Йонас, наприклад, у рукавичках цього бренду катає.
З серйозної техніки були новісінькі фети та чумовий Rocksteady (чекаємо свій екземпляр на огляд, він просто фановий і крейзанутий!)
Велостріт
Стенд у Велостріту був більшим ніж на Велобайку, асортимент той самий — BBB, Tern, Focus плюс додався не дуже відомий нам бренд веловзуття Gaerne.
VeloONLINE
Стенд цього магазину простягнувся метрів удовжину метрів на 30.
Вони показали свої два основних бренди — Cube та Kross.
Trek
Трек пішов перевіреним шляхом і показав не багато велосипедів, проте самий топ. Карбон, новітні стандарти (типу BOOST) і дороге залізо. Розумний підхід.
Висота
Пул брендів цієї компанії потужний: MET, Centurion, Felt, Lezyne, Julbo. Вражає!
Виділити хочемо великий стенд з велосипедами Felt, особливо приємно було побачити старших братів VR40, який ми тестували, надзвичайно вдала лінійка ендуранс-шосе.
Про італійські шоломи MET ми обов’язково зробимо великий матеріал, розказати є про що.
Легкі, технологічні, максимально аеродинамічні (Кавендіш схвалює!) і виглядають як мистецтво швидкості та перемоги.
Lezyne роблять електроніку, мультитули, фари і у них це, чорт забирай, виходить круто! Цільнофрезовані корпуси, якісно зібрані та продумані. А їх GPS-велокомп’ютери нас зацікавили до нетерплячки затестити, достойна конкуренція провідним виробникам.
Окуляри Julbo, окрім ціни (хоча я можу її аргументувати) приголомшили неймовірною якістю оптики. Просвітлювальні шари, повна відсутність викривлень, неймовірна чіткість — те відчуття, коли окуляри знімати не хочеться.
А от продукція Lynx вже має приємний цінник. Так, вона не настільки технологічна, але є чудовим вибором на кожен день.
Велолідер
Офіційний представник Tacx в Україні виставив Hi-End моделі велостанків (точніше навіть смарт-трейнерів) з підключенням до віртуальної мережі Zwift і кожен охочий міг покрутити педалі у задоволення.
Ми теж спробували. Tacx Neo прямо в душу запав! Дозволяє імітувати покриття, затяжні підйоми, вимірює потужність та нафаршований технологіями по максимуму. А Zwift додає тренуванням елементу інтерактивності, соціальності та хоч трохи зменшує страждання від вкручування у домашніх умовах.
Далі по курсу розташувався мультибрендовий стенд велосипедів Marin та Rocky Mountain, велогуми Continental (одні з наулюбленіших шосейних покришок багатьох моїх друзів) та аксесуарики SKS (думаю, що всі знають їх лінійку велокрил).
Стенд Велоспрінта (Ghost, Catlike, Nalini) нічим, фактично не відрізнявся від Велобайківського.
Площі, які виділіли під велосипеди Bergamont були розрашовані у кутку виставки і якось загубились. У минулих роках було яскравіше. Шкода, адже самі велосипеди хороші. Ще на стенді були представлені чудові покришки Maxxis та корисні штуки від Zefal.
PAUL LANGE GROUP
З року в рік ПолЛанге демонструє високий клас. Чудове тематичне розділення стенду, високопрофесійні і дуже контактні бренд-менеджери. Достойно!
Хоча логічно, офіційний представник Shimano, PRO, Longus, HQBC та Pearl Izumi зобов’язаний тримати марку. З цікавого варто виділити нову лінійку взуття від Shimano, запущену в серію категорію середньоцінових шоломів від HQBC та свіженькі блискучі групсети SLX і DURA-ACE.
Харківський Cycles : Bicycle shop привіз класні дитячі беговели Strider та влаштував покатеньки для малих відвідувачів івенту. Цього разу вдалося помацати топовий спортивний Strider Pro вагою трохи за 2.5 кг, поміж ділом поглядаючи на відео дитячих перегонів. Йонас тепер має серйозний намір випустити на київські траси свою непосидючу Варвару, тим паче, що жовтенький Strider Sport з повним фірмовим обладунком вже в неї на тесті.
До стенду «ICU-доспехи для глаз» стояла така черга, що з хлопцями вдалось поговорити лише з третього разу — народ зрозумів принади їх окулярів (та ще й за нормальний цінник). Обов’язково протестуємо найбільш ходові моделі.
Приємно було побачити на виставці пана Любена, засновника велошколи техніки катання МТБ (саме він вчив мене тонкощам управління гірським байком).
Битий Обод також поставив більший, порівняно з попередньою виставкою, стенд. Але і його люди заполонили — ESI Grips та BikeWorkx нормально так приваблюють покупців 🙂
Specialized
Епічні карбонові красені традиційно притягували поціновувачів. У цьому році Спешам є що показати публіці (хм, а коли у них взагалі були з цим проблеми?)! Окрім вже відомих українському вело-бомонду Demo (ох, витвір мистецтва), Shiv, Epic, Stumpjumper і Tarmac, Спеші привозять повністю оновлений Roubaix з системою аммортизаційного підвісу керма та майже ідеально-турінгову Sequoia.
Хоч у когось вистачило сміливості почати завозити такі популярні на заході турінги (і, по наявній у нас інформації, частину Секвой викупили по передплаті ще до приїзду в Україну — як на мене, то це знак для інших дилерів і, маю надію, красивих правильних турінгів у країні стане більше).
На великі кількості стендів було показано електротранспорт, ця тенденція зберігається та кількість різної техніки на виставках постійно зростає.
Як тільки бачиш щиру посмішку Крістіни Конвісарової, значить ти наближаєшся до спільного стенду таких компаній як Nutrixxion, Brooks та Abus.
Львівські хлопці (а саме у Львові знаходиться офіційне представництво вказаних брендів) цього року вигадали неймовірно корисну штуку — поставили стенд, який наочно демонструє нестійкість звичайних плетених велотросів.
Кожен охочий міг спробувати перерізати ціалком стандартний тросовий велозамок і пересвідчитись наскільки це легко. Не економте на безпеці, купуйте якісні системи.
Окрім велозамків, під німецькою маркою Abus випускаються і велошоломи. При чому у них є свої фірмові фішки, накшталт вбудованих візорів чи спеціальних магнітних застібок для зручного користування однією рукою.
Брукс традиційно демонстрував величезний вибір шкіряних та каучукових (модель Cambium) сідел на будь-який стиль катання і гаманець. Також окремо хочемо відмітити шикарні сумки ручної роботи з пожиттєвою гарантією — мрія стильного мешканця мегаполісу.
Велократія, схоже, привезла абсолютно всі варіанти своїх прокатних велосипедів. Як вам вибір?
Giant та Liv
Воу. Серйозно. Це, мабуть, найнасиченіший стенд виставки. Візит сюди обов’язковий. Представники бренду виставили все найсмачніше і найсучасніше. Усіх гостей зустрічає топовий ITT Trinity з колесами Lightweight (на секундочку, лише колеса коштують 6к євро).
Лінійка шосе представлена усіма сучасними видами дорожніх велосипедів — від аерошосе до грейвелів, причому двох видів (якщо хочете розібратись у нюансах класифікацій, то вам сюди).
Нашу увагу привернули два AnyRoad, велосипеди-універсали, на яких можна і шосе полірувати, і по місту пересуватись, і у дальню мандрівку вирушити.
Вразила і новітня система конвертування дискової механіки у гідравліку, напрочуд естетично та функціонально реалізовано, цікавіше, ніж у TRP.
Пів-години спілкування з бренд-менеджерами Джаянта та Віктором Петровичем і ми дізнались про компанію та її технології стільки нового, що вирішили зробити згодом окремий матеріал лише про іновації Giant за останні 20 років (і псссс, по секрету, топовий Propel у наступному році теж буде з дисками і у абсолютно новому аеродизайні!).
Знаєте, я, здається, тепер розумію багатьох знайомих, які з Джаянта ні на що більше не пересідають вже багато років.
На виставці, також, було представлено практично усю лінійку велоелектроніки Sigma та багато з Garmin і Polar, є що обрати.
Раді були побачити прекрасні Streetster, біленькі і стильні ^-^
Стенд Велопорталу виявився дуже щільним — на ньому можна було ознайомитись і з оновленою лінійкою велосипедів Kellys, і з якісними аксесуарами та комплектуючими, і з свіжозавезеними складними велосипедами Langtu.
От останні виявились цікавими кониками з нормальною вагою, швидким механізмом складання та продуманістю конструкції. Доречі, ви, як активні веложителі, розглядали можливість купівлі подібного велосипеду? І чому?
Помацали оновлені SmartSam від Schwalbe, ця покришка може стати лідером серед універсальних шин, продумана і повністю перероблена.
Стенд BMC Україна, окрім, власне, вражаючих велосипедів BMC, демонстрував якісне веловзуття Spiuk та комлектуючі Tacx і Look.
Вдало зайшли на стенд Osprey та Turbat. І якщо з рюкзаками першого бренду знайомі практично усі, то туристичний одяг і аксесуари Turbat стали для нас несподіванкою. Якісні, зручні, продумані та на 100% виготовлені в Україні. А які вони робляті кльові сандальки! Однозначний must have для мандрівників.
А ще знайшли на виставці цілий стенд із САПами, треба буде у сезон вибратись поплавати на них.
Традиційно у рамках БайкЕкспо відбулись змагання на мініВелодромі, цікаве і захоплююче видовище (особливо для поціновувачів фікс-культури, до яких ми відносимось:) Раді були бачити багато знайомих, особливо зі спільнот IRC та ATCX, привіт, гайз!
Але не лише учасники, а й усі охочі могли спробувати себе на велотреку і зрозуміти, що не так вже це й просто.
Окремий сектор зайняли велоактивісти, представники громадських об’єднань та організатори масштабних івентів. Ми раді були бачити представників АВК, Велодня, Київської сотки, Велотреку, а у натовпі то тут, то там бігали прекрасні дівчата і завзяті хлопці з Критичної Маси Київ 🙂
От, начебто, і все. Вражень багато. Думок та планів ще більше. Однозначно можемо сказати, що виставка вдалась і велосезон у рітейлі офіційно відкрито!
Комменты Facebook
Disqus (0)