Bike in City

Kitaevo XC Race & Trail Run: крути, бігай, домінуй

Delfineja і гонки

Знайомтесь, це Катя Яковенко, вона ж delfineja. І саме вона відповідає за проведення відомих київських гонок серії Didorovka XC Duathlon, MTB Race & Trail Run та Kitaevo XC Race & Trail Run. Специфікою цих змагань є загальний залік по велоетапу і забігу. Так що учасники повинні бути такими собі універсалами.

Обидві гонки проводяться двічі на рік: весною та восени. І саме на останній гонці серії, осінньому Kitaevo XC Race & Trail Run ми були.

Крути, крихітко, крути!

Цікаво був сформований розклад на два дні. Необхідно враховувати, що ця гонка не є класичним дуатлоном, коли учасник їде велоетап, кидає велосипед і мчить на бігову дистанцію. І перший, і другий день мали велосипедні та бігові старти, з різними маршрутами та рознесеними у часі. Учасники могли обирати який старт їм більше до душі. Кожна міні-гонка мала своїх переможців і окреме нагородження. Але у разі проходження усіх дистанцій, спортсмени отримували унікальний кубок фінішувавшого та потрапляли у віртуальний залік. Між іншим, подібна віртуальна багатоденка була реалізована у Києві вперше.

Ще однією дуже характерною особливістю гонки було, власне, Китаїво. Що  це значить? Сінглтреки з обмеженою можливістю для обгону, неймовірний набір висоти на колі, красиві краєвиди та відсутність складних технічних елементів. Основне, що вимагає така траса — потужність та вміння розподіляти сили.

Перший день зібрав 130 учасників. Фантастична цифра для листопада місяця. Проте більшість з них були бігунами. До речі, саме у «не сезон» новачкам дуже рекомендовано ганятись, багато гонщиків або завершують сезон, або відлітають у теплі краї. Тому з’являється шанс на подіум або топ-10.

Але цього разу на велоетап вийшло багато сильних і +/- рівних по силах гонщиків.

Зі старту відділилась група на чолі з Олегом Хлоповим та Антоном Коханом, які задавали темп усього заїзду.

Вони ж першими і перетнули фінішну лінію. Хлопов традиційно диктував суперникам розвиток сценарію і навіть невелике падіння не коштувало йому позиції.

Усі присутні відмітили те, наскільки потужно і рівно їхав Антон Кохан. Хоч і його сезон 2016 можна вважати невдалим, але є підозра, що у наступному році він буде упевнено заїзжати у топ-5.

А от далі у пелотоні відбувалась якісна рубка за місця. Лозенко, Панченко, Шиліжинський, Доманіцький, Жученко, Божков — за боями з цими учасниками спостерігати цікаво.

У результаті на 3 позицію у абсолюті, здивувавши усіх, заїхав Олександр Лозенко (якому таку форму варто було б набрати саме в сезон, маємо надію, що він перебудує план тренувань та поліпшить свої результати у 2017 році).

По жінкам без сюрпризів. Анна Вергелес все так само не досяжна для супротивниць, упевнена перемога.

Розподіл по місцям (абсолют, чоловіки)

  1. Хлопов Олег 1:13:52
  2. Кохан Антон 1:14:13
  3. Лозенко Олександр 1:14:49

Подіум жінок:

  1. Вергелес Анна 50:42
  2. Яковенко Катерина 1:00:49
  3. Гаркава Олена 1:11:35

неДитячий спорт

Особисто для мене відкриттям стала дитяча гонка.

Починаючи від самих маленьких учасниках на біговелах, закінчуючи 12-річними на топовому карбоні — спостерігати було за чим.

Андрій Щербацький потурбувався про трасу для дітлахів. Були і секції на техніку кермування, і підйоми, і спуски. Тому нудно не було. Обгони, боротьба та швидкість. З такими темпами, років через 5-6 нас чекають дуже цікаві гонки з надзвичайно сильними учасниками.

А ще діти отримують величезне задоволення від гонки, вони встигають і ганятись, і посміхатись, і позувати на камеру. Дорослі кантріли, вам є чого повчитись!

Біг вгору і вниз

Для мене шоком стала кількість бігунів на старті, просто натовп! Нагадаю: листопад і +5. Така популярність бігового спорту дуже тішить. Скажіть, а як стільки людей залучити до велогонок?

Трейл ран, це окремий рівень мазохізму задоволення. Набір висоти колосальний, вниз спускатись ще важче, грунт слизький. Холодно, врешті решт. А вони біжать і посміхаються!

Ще мене дуже надихає те, як часто у нас на бігових заходах з’являються люди з додатковими потребами, наприклад сліпі. Великий уклін людям, що роблять це можливим!

Нажаль ми не потрапили на другий день змагань, а там було на що подивитись. Адже екстримальності змаганням надали 10 сантиметрів снігу, які випали за ніч.

Підводячи підсумок, варто сказати одне. Гонки серії Didorovka XC Duathlon, MTB Race & Trail Run  та Kitaevo XC Race & Trail Run варті уваги, слідкуйте за календарем змагань на 2017 та не пропускайте!

Всі фото, традиційно — наш Facebook!

Заметили в тексте ошибку? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter.

Богдан Воеводин

Сооснователь Bike in City

Комменты Facebook

Disqus (0)

bikeincity

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: