Bike in City

Goldsprint Party. Проїхати 500 метрів за 30 секунд.

“ДАВАЙ! КРУТИ! 100 МЕТРІВ!!! ІЩЕ!!! ДАВАЙ!!! 250 МЕТРІВ!!! ЗБАВЛЯЄШ…. ЩЕ 50!!! ФІНІШ!! ВСЕ!» — грегорі несамовито лупить по руках гонщика, сповіщаючи про закінчення заїзду, а той вже нічого не бачить навколо і продовжує крутити педалі, намагаючись не вихекати легені. Це не опис якоїсь оргії — так проходять змагання Goldsptint. Що це таке, хто такі “грегорі” і чому після заїзду в тридцять секунд темніє в очах, читайте нижче.
Замість тисячі слів (за відео з першої Goldsprint події велика подяка Ruslan Mikaielian):

Goldsprint — це перегони на велосипедних станках і відмінна нагода розважитись з друзями. Гонщики “їдуть” спринт на велосипедах, що закріплені у роллерних станках, змагаючись один з одним під шумний галас натовпу. Goldsprint — дуже весела розвага. Зазвичай гонщики та вболівальники п’ють пиво до, під час та після змагань (якщо це відбувається на київському велотреку  у барі), але це не обов’язково. На відміну від багатьох інших видів велосипедних змагань,  вболівальники можуть стояти поруч і спостерігати за перегонами на відстані витягнутої руки.

Goldsprint не має особливих правил, чи стандартів — однак є певні особливості, характерні саме для цих змагань. У більшості випадків використовуються два велосипеди із фіксованою (глухою) передачею, з однаковим співвідношенням. Типовий заїзд проводиться на дистанції 500 або 250 метрів — це, як правило, 30 секунд чи менше, в залежності від рівня гонщика (найкращі результати можуть досягати вражаючих 15 секунд). Goldsprint проходить по олімпійській системі вибування — учасник вибуває з турніру після першої поразки. Призи для переможців бувають, як правило, у формі велосипедних зірок чи аксесуарів від спонсорів.

Участь у заїзді може брати кожен — змагання відкриті для всіх. Реєстрація може бути безкоштовна або за певний символічний внесок. Чоловіки, жінки, молодь та старше покоління можуть позмагатися один з одним — не існує ніяких ліцензій чи необхідності у спеціальних навичках — просто сідай та крути педалі.

Більше фотографій з Goldsprint HARDIO дивіться тут 

Хоч в змаганнях можна використовувати будь-який тип велосипеду і різноманітні варіанти їх закріплення у різних станках, у Goldsprint зазвичай використовують тільки фіксед-гір велосипеди без переднього колеса — вилка встановлюється у спеціальне кріплення. Інформація про швидкість та пройдену дистанцію, фіксується датчиками та виводиться на екран, щоб всі мали змогу спостерігати за швидкістю і дистанцією, яку долають гонщики.

Як відбувалося дійство у HARDIO, дивіться тут (і знову подяка Ruslan Mikaielian):

Особливістю київської версії «голдпринтів» є наявність так званих «грегорі» — людина, що міцно тримає велосипед за передню вилку та не дає гонщику сильно розгойдувати велосипед — інакше у самому запалі той може просто перекинутися на бік. Також, грегорі (і будь які небайдужі люди) зазвичай потужно кричить гонщику, яку позначку дистанції він подолав — іноді здається, що учасник скоріше втратить слух перш ніж доїде до фінішної «лінії». Але той, хто намагається тримати швидкість на позначці 75 км/год не сильно звертає увагу на галас навкруги — під час заїзду весь світ звужується до маленької цятки навколо велосипеду.

“Голдспрінти” тісно пов’язані з культурою велокур’єрів. Вважається, що перший “голдспрінт” відбувся на чемпіонаті світу у 1999 році серед велокур’єрів у Цюриху, Швейцарія. Назва події пішла від швейцарської марки пива “Gold-Sprint”, чий власник (як кажуть) був ідейним засновником таких змагань. Простота, доступність, відкритість для всіх охочих — все це перетворило Goldsprint у чудовий спосіб провести час з друзями у компанії однодумців-велосипедистів.

Емоційність під час перегонів зашкалює:

У Києві, такі змагання набрали популярності у міжсезоння, коли на вулиці холодно та волого. Вже третя(!) (за два місяці) подія Goldsprint подія запланована на 9-те березня — на виставці Bike Expo 2019, на стенді компанії MERIDA у Міжнародному виставковому центрі, на м. Лівобережна. Початок — 11:00. Приходьте, та беріть із собою друзів, буде весело!

Посилання на подію у Facebook

Заметили в тексте ошибку? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter.

Єгор Струль

Комменты Facebook

Disqus (0)

bikeincity

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: