Велосипед, як і біг, має одну шалену перевагу — тобі не потрібно довго думати де кататись. Будь-яка дорога, вкатаний ґрунт чи гравійка дозволяють майнути світ-заочі. Звісно мова не йде про вузьоконаправлені велосипеди типу ДХ чи тайм-тріалу, які мають вищі вимоги до прокладання маршруту. З лижами ж ситуація складніша, бо перше питання, яке задає неофіт «А де кататись на лижах?». І як показав моніторинг фейсбуку та мережі, централізованого матеріалу по місцям біголижного катання ніхто не робив. Тож спробую в одній статті зібрати якомога більше місць. Якщо я пропущу щось, пишіть в коментарях, доповню!
Стаття підготовлена у рамках партнерства з Fischer Ukraine
Інформацію про біголижні траси я збирав з постів лижних фанатів, групи X-C Ski Kiev, коментарів до моїх публікацій та з використанням Strava Global Heatmap. От саме карти Страви можуть допомогти вам знайти у своїй місцевості цікаві велосипедні маршрути, стадіони для бігу, лижні стежки. Заходите на сайт та обираєте відповідний вид активності — вуаля і всі топові місця як на долоні!
Новобіличі (Академмістечко) — класичний стиль
Саме з цієї місцевості почалось моє знайомство з біговими лижами. Початок накатаної лижні проходить від житлового масиву і парку, по якому гуляють багато людей, дітей і собак. Тому просто перетерпіть танкові траншеї, які перерізають маршрут і пузатих лабрадорів, які сновигають під ногами.
У винагороду ви отримаєте красивий ліс з широкими просіками. У ньому легко дихається і класно біжиться. Рельєфу практично немає. Сама лижня накатана декількома маршрутами, тож можна як просто прогулятись, так і дати жару в спортивному режимі.
Зкопіював з якогось обговорення декілька лінків на траси (автор Юрій Гордієнко):
Kotsyubyns’ke Lasso: Траса під класику регулярно ЗАТОПТУЄТЬСЯ «білими ходоками» 🙂 і НЕВПИННО оновлюється (лише моїми регулярними стараннями і кількох таких самих ентузіастів): https://www.strava.com/segments/19596862
Kotsyubins’kiy Hook: https://www.strava.com/segments/19526060
Kotsyubins’kiy Mini Loop: https://www.strava.com/segments/19610619
Kotsyubyns’ke Loop: https://www.strava.com/segments/19596878
Перевагою траси є те, що вона стартує недалеко від одного з кращих біголижних прокатів Києва (вул.Олевська, 3-а, +38(068) 075 79 79) з хорошим вибором сучасного спорядження і дуже толковими власниками, які допоможуть підібрати усе необхідне.
Найближче метро — Академмістечко, звідти вже дивіться громадський транспорт.
⛷Як обрати бігові лижі
Ягідна, ВДНХ та Голосіїв — ковзанярський стиль та класика
Локація «Ягідна» (вона ж Ягодка) знаходиться на вулиці Ягідна 2, де знаходиться база параолімпійців при інтернаті для глухонімих дітей. Тут можна і переодягнутись, і взяти лижі напрокат (Людмила: +380 67 789 0921). Траса прокладена під ковзанярський стиль, але можна і лижню зустріти. Траса доглянута, постійно хтось тренується і навіть змагання проводять.
*одне прохання — якщо приїхали зі своїм інвентарем покататись, все одно занесіть 30-40 гривень в прокат, вони збирають гроші і підтримують місцевий притулок…
Коло близько 2 кілометрів, є рельєф. З переваг — є великий стадіон, з невеликим підйомом, де дуже зручно вчити новачків, чим і займається Артем Стрижак в рамках Skiman school. Був на одному занятті і страшенно рекомендую, складається враження, що Артем може буратінку навчити.
Добиратись на Ягідну не дуже зручно. Машиною треба їхати по проспекту Науки, який постійно стоїть, а якщо громадським транспортом, то можна спробувати 470 маршруткою, яка йде через Арсенальну та Дружби народів та Либідську — вам потрібна передостання зупинка, зазвичай водії знають і підказують.
Власне ВДНХ, Голосіїв та Китаєво мають велику кількість «диких маршрутів», прокладених ентузіастами. Пласке там лише ВДНХ, в усіх інших напрямах підйомів та спусків достатньо, щоб гарно вхекатись. З цікавих місць — гірськолижний підйомник, Сергіївська пустинь, Головна астрономічна обсерваторія НАН України.
Дорогожичі (Кирилівський Гай) — коньок і трохи лижні.
Дорогожичі мабуть найпопулярніша конькова траса у межах Києва. Піклуються про неї усім відомі Тріатман-Ястрєбови, на чолі з Миколою Ястрєбовим.
Вони практично вручну трамбують коло. Довжина кола 3 км, воно промарковане, має декілька хороших підйомів, і довгий спуск з контрухилом. А на наступний рік планують зробити 5 км класики. Старт під хрестиком. Є трохи набору, можна гарно попрацювати. Прокату є у суботу та неділю з 11.00, але можна домовитись і лижі підвезуть окремо (050-462-9842).
Лижня є, але чисто факультативна і переважно у верхній частині парку та навколо стадіону, по ній кататись якось нуднувато, якщо чесно. Ліс цікавіше.
Пуща — класика only
Як на мене, то Пуща найкраще підходить для неспішного лісового медитативного катання. Людей майже немає, ліс красивенний, сніжок пухнастий, кабани швидкі та голодні.
Лижня натоптана хороша, поворотів і рельєфу практично немає (окрім затяжного «тягунця» до стартової поляни).
Добиратись можна на авто, яке зручно лишити на парковці місцевого санаторію. Також перевагою Пущі є трамвай, від однієї з зупинок якого і починається основна довга лижня (питайте кондуктора де виходити, це, здається, перша лісова зупинка).
Якщо говорити про треки, то ось вам: раз, два
Труханів, ПДН, парк КПІ
Якщо немає бажання їхати на Дорогожичі, а від центру віддалятись не хочеться, то можна порекомендувати спробувати катання на Трухановому острові. Я не перевіряв тутешні лижні місця, але кажуть, що є прокладені траси від спортивної бази «Зеніт», де є прокат (097 920 32 66 Євгеній; 063 435 10 35 Віктор).
Окрім цього, на Труханові діє спортивно-дипломатичний клуб ДП «ГДІП», де також є прокат та накатана лижня. Не був, тож нічого конкретного не скажу.
Трохи далі, у Парку дружби народів (зараз Парк Муромець) прокат можна знайти у комплексі X-park (063)136-25-85). І судячи по Heatmap, по самому ПДН катають активно, тож лижня повинна бути.
Іноді лижня з’являється і у парку КПІ, адже саме тут проводять відомі змагання Diplomatic Cup.
Бровари — коньок, лижня, катарсис
Бровари, ma lova. Кафе «У лісі», траса спортінтернату.
Нічого подібного в Києві немає. Бровари задерли планку біголижного комплексу на недосяжний рівень, тут ідеально майже все.
Втоптане 2,5-км коло під ковзанярський стиль, лижні кола на 1, 2, 3 та 5 км. Прокат (щоправда я там бачив лише радянський хлам і сильно втомлені Тиси, але може просто то народ таке замовляв, а нормальний реманент в іншому приміщенні висить), кафе з нормальною кухнею, багаття, мангал і казан з нямкою. На цій трасі можна жити. Щоправда на вихідних людей просто тьма, але така розплата за популярність.
Від себе можу порекомендувати 5-км маршрут, який на відео так і не розвідав, там казково і є приємні торчки.
Шукати і їхати дуже просто — вбиваєте в гугл «Кафе У Лісі, Бровари» і прокладаєте маршрут. Але багато на таку відстань не накатаєш, шкода часу…
Лісовий масив, Парк Партизанської слави, Ірпінь
На лівому березі з цивілізованими біголижними трасами складніше. Є хороші лижні в Парку партизанської слави і далі в ліс по «стежці здоров’я», біля озера Алмазного, ДЗВР.
Також є лижня з «Берізок», зони відпочинку навпроти Епіцентру на Братиславській (а на пагорбах біля кладовища навіть стрімкі спуски є, для любителів пожощще).
На Лісовому лижня йде від вулиці Шолом Алейхема в сторону Биківні. По відгукам маршрут добре накатаний.
Якщо ви мешкаєте в Ірпіні, то вам пощастило, бо місцеві любителі накатують крутезні лижні обабіч пішохідних маршрутів, лише лижня та ліс. Ось вам приклад від Ольги Чабан.
Інші міста
По своєму місту рекомендую пройтись пильним оком Strava, але якщо ваші місцеві лижники не люблять сучасні технології, то їх споти лишаться невідомими загалу. По відгуках, наприклад, у Харкові є база Динамо (належить МВС), поряд з Темпом. У Львові можна катнути в Брюховичах. Вінничани нарізають лижню в Лісопарку. Суми, база Динамо в урочищі Токарі. Також хороша катачка в Тисовці, базі «Берізка» у Чернігові, Заліссі та Сянках — головному біголижному курорту України.
Стаття підготовлена у рамках партнерства з Fischer Ukraine
Комменты Facebook
Disqus (0)