Bike in City

ClimbPro на Garmin 1030 — гайд по встановленню та активації

Наприкінці весни 2019 року компанія Garmin презентували два нових велосипедних комп’ютери — 530 та 830. Окрім покращених корпусів, дисплеїв та начинки, новинки отримали купу свіжих смачних функцій. Найціннішою з них, на мій погляд, стала ClimbPro, яка детально показує рельєф усіх апхілів по маршруту та дозволяє тобі більш обдумано їх закручувати. Я одразу поліз в гугл та на форуми із запитами «Garmin 1030 ClimbPro» дізнаватись коли ж ця шикарна функціональність прилетить на мій 1030. І виявилось, що і DCRainmaker, і форумчани, і тех.підтримка Garmin кажуть одне — апдейт буде, але хз коли.

У чому взагалі проблема?

Я розумію чому все так. Випущені нові пристрої з цікавими можливостями. І саме ці можливості будуть рушієм продажів і наявність цих функцій в комп’ютерах, які випущені раніше трохи підсадить продажі новинок. Але мені все одно неясно, чому актуальний ТОПОВИЙ девайс лінійки має вужчі можливості, порівняно з новішими пристроями нижчого рівня.

Десь з такими думками я обійшов три стенди Garmin на Євробайку — два локальних дилерів та один офіційний.

На стендах локальних дилерів мені взагалі ніхто нічого не зміг відповісти навіть про те чи з’явиться ClimbPro на 1030. Тому знайшовши офіційне представництво на виставці я хвилин 15 пиляв питанням мозок двох співробітників Garmin. Офіційна їх відповідь звучала так:

Апдейт з новими можливостями буде, орієнтовно цього року, ближче до кінця осені.

А неофіційна відповідь прозвучала ще через 5 хвилин і була доволі лаконічна:

Ти задовбав, ось тобі лінк на бета-версію прошивки, там все є!

Тож зустрічайте — прошивка 7.87 beta для Garmin 1030 з максимальною кількістю плюшок (на момент написання статті актуальна стабільна прошивка на 1030 — 7.50)! І я зараз розкажу як поставити її на ваш девайс.

Як поставити 7.83 beta на Garmin 1030


ЗАСТЕРЕЖЕННЯ
Усі дії по встановленню бета-версій на свій девайс ви здійснює на власний ризик і якщо на виході у вас вийде непрацююча цеглина — я не винен.


  1. Заходимо за ось цим лінком та викачуємо свіжу beta-версію прошивки
  2. Під’єднуємо Garmin 1030 до комп’ютера кабелем
  3. Зі скачаної папки/архіву Edge1030_787Beta дістаємо файл GUPDATE.gcd та закидуємо його на під’єднаний девайс у папку \Garmin
  4. Від’єднуємо девайс від комп’ютера (бажано все ж таки не просто висмикнути кабель, а скористатись «Безпечним від’єднанням»)
  5. НЕ ЧІПАЄМО НА 1030 ніяких кнопошок і просто дивимось як бета встановлюється сама по собі
  6. Чекаємо на перезавантаження пристрою
  7. Радіємо новій прошивці!
  8. У разі, якщо ви захочете повернутись на стабільну публічну 7.50 (не дуже розумію чому, бо 7.87 працює ідеально, але хазяїн-барін) — зі скачаної папки/архіву берете файл GUPDATE-750.GCD, закидуєте на девайс у папку \Garmin та перейменовуєте його там у GUPDATE.GCD (обов’язково).
  9. Але врахуйте — при відкаті на попередню версію у вас злетить уся персоналізація і пристрій повернеться до заводських налаштувань

Маєш МТБ? Реєструйся на марафон Лісова Пісня | by Merida


Що нового у Garmin EDGE 1030 з прошивкою 7.87 beta

Перше і основне для чого я заморочувався — це функція ClimbPro.

Це офігєнна річ для тих, хто любить катати апхіли. При завантаженні треку девайс показує усі значні підйоми, які вам треба буде здолати. Ось як це виглядає, наприклад, на маршруті Київської Сотки 2019.

З точки зору логіки ClimbPro, на вас очікує 4 великих підйоми — Лесі Українки, Підгірці, Космос та тягун у лісі біля Чабанів. Як бачите мілкі апхіли він просто ігнорує як несуттєві (наприклад тягун перед Обуховим).


Хочете собі Garmin 1030 за супер-смачною ціною?
Напишіть на сторінку Garmin Sport UA або Артем Василенко
слово «ClimbPro» і скористайтесь спеціальною пропозицією 😉


При цьому пристрій показує карту ґрадієнтів та детальну телеметрію кожного підйому. При початку руху екран з даними автоматично вискакує і надає вам усю необхідну інформацію. Зручно просто капец! Також ви маєте змогу налаштувати 2 поля даних під свої забаганки, я лишив ґрадієнт та пульс. При увімкненому ClimbPro додатково рельєф починає відображатись ще й на екрані навігації, толково.

Якщо порівнювати ClimbPro з вже існуючим екраном, який показує альтиметрію, то новий механізм значно боХаче. У тій самій Румунії такі можливості були б неоціненними!

З цікавого, що ще з’явилось у новій прошивці — функція велосипедної сигналізації «Bike Alarm».

Її суть у використанні на так званих Coffee Ride, коли ви приїздите у якусь кафешку з друзями і ставите велосипеди на видноті. Так чи інакше в якийсь момент ви можете відвернутись і хтось матиме шанс потягнути ваш велосипед. А з новою функцією, Гармін почне голосно і противно волати, звертаючи вашу увагу і надсилати повідомлення на телефон. Активується як з пристрою, так і з телефону, вимикається так само (на девайсі при цьому потрібно ввести захисний код), реагує на невеликі переміщення, доволі чутливо. На мій погляд штука дуже корисна.

Стосовно оновленого комплесу аналізу стану фізичної активності та навантаження, додалась функція аналізу рівня акліматизації (учора проїхавшись по пекучому сонцю я, судячи з нотифікації, підвищив на 2% свій рівень стійкості до умов підвищеної температури, тепер можна їхати на Кону катась біля вулкану *плаче*), покращили відображення впливу тренування на системи організму та графіки, які можна виводити на екран під час заїзду. Також зацінив функцію обрахування рівня накопленого стресу (але вона була і у попередній версії). Додалась змога бачити Power Curve на самому пристрої, але при відсутності у мене паверметра це поки безкорисна можливість. Оновлені функції Training Load Focus також поки не можу протестувати, їм потрібно 2-4 тижні, щоб набрати інформації для аналізу.

З цікавого — оновлена система нагадування про пиття та їжу. Тепер враховує скільки ви проїхали, який у вас розмір фляг і таке інше. Не тестував ще.

Повний перелік оновлень та виправлень у 7.87 beta порівняно з 7.50 виглядає так:

  • ClimbPro. Показує детально інформацію по кожному підйому на маршруті, щоб ви чітко могли дозувати силу
  • Training Load Focus. НизькоАеробна, ВисокоАеробна та Анаеробна статистика збирається протягом 4 тижнів та показує користувачу його слабкі місця і дає поради як змінити тренувальний процес
  • Двонаправлена синхронізація. Тепер усі зміни налаштувань на самому девайсі також синхронізються з Garmin Connect. Раніше було лише навпаки і це бісило.
  • Адаптація до висоти та температурного режиму. Показує рівень акліматизації до перепадів висоти та зміні температури і вологості. Дуже крута тема для тих, хто готується до змагань в інших кліматичних умовах.
  • Power Curve вже стандартний інструмент для людей, які тренуються по потужності. Відтепер доступна не лише у Garmin Connect, а й на самому пристрої.
  • Покращена система нагадувань про гідрацію та харчування
  • Покращений екран перегляду тренувальних планів
  • Оновлені графіки по телеметрії та тренуванням які змінюються у реальному часі
  • Покращена робота з віджетами
  • Велосипедна сигналізація*, спрацьовує на рух велосипеда
  • Find My Edge*. Дозволяє знайти ваш велокомп з телефону, посилаючи на нього звукові сигнали (корисно вдома при зборах на тренування) або показуючи його останню зафіксовану локацію (корисно, якщо випадково загубили комп на виїзді)
  • Фцнкції Grit/Flow** та Jump Metrics** — збір детальної телеметрії для мтб по, наприклад, дальності стрибків 🙂
  • Покращене відображення вибору значень для формування екранів, з’явилась вкладка з популярними полями. Взагалі по екранам і полям даних багато мілких покращень
  • Іконка заряду тепер краще читається
  • * повна функціональність потребує оновлення Garmin Connect Mobile, яке буде… колись
  • ** доступне лише у профілі Mountain Bike

А, маленьке прохання. Якщо поставили собі бету і бачите якісь проблеми — напишіть на пошту edge.beta@garmin.com та опишіть що сталось, це пришвидшить виправлення недоліку та прискорить вихід публічної стабільної прошивки.

Взагалі, читаючи усі специфікації та спробувавши нові функції в реальних умовах є відчуття, що Garmin 1030 ще сильніше відірвався від конкурентів і ні Wahoo, ні Sigma, ні Hammerhead поки не можуть протиставити нічого, що похитнуло б короля. Але вони намагаються, тож буде цікаво 🙂

І тойво — на Garmin 520 та 820 усіх цих функцій НЕ БУДЕ!

Заметили в тексте ошибку? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter.

Богдан Воеводин

Сооснователь Bike in City

Комменты Facebook

Disqus (0)

bikeincity

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: