Bike in City

Все про акцію «30 днів на вело»

В чому суть?

Ідея акції дуже проста – весь квітень їздити на велосипеді. Щодня. А щоб був стимул не здатись раніше – слід оголосити про свій намір наперед, зареєструвавшись на сайті і задекларувавши свій намір в соцмережах. Серед бажаних організаторами опцій також постити щодня фото своєї вдоволеної веломармизи з відповідним хештегом #30daysofbiking. Також у цьому році запускаємо спеціальний київський — щоб було видно, що відбувається у столиці: #30daysofbikingKyiv2017

 Хто хоче долучитись до активностей протягом акції або ж, що ще краще, самому щось придумати — вам сюди.

Моє особисте ставлення до цієї акції, насправді, трішки неоднозначне. Річ у тім, що я розглядаю велосипед у місті як транспорт, а не як культовий предмет чи іграшку. Погодьтесь, назва для флешмобу типу «30 днів на трамваї» звучить кумедно 🙂 Якщо велосипед є основним способом довезти вашу п’яту точку куди треба (а заодно, підтримувати цю саму точку у естетичному і аеродинамічному стані), то вам така «обязаловка» навряд сподобається. Звичайне життя навіть найзавзятіших байктуворкерів таке, що за місяць, скоріш за все, за нормальних обставин доведеться проїхатись хоча б пару раз на транспорті/таксі або й просто випаде день посидіти вдома. Втім, критерії заліку визначати лише вам, все тримається на чесності. Серед моїх друзів були випадки у минулих роках, коли люди увечері проїжджали коло навкруг будинку, або і взагалі туди-сюди по кімнаті, аби задовільнити власну совість. Тому в минулі роки я до цієї акції не долучався, не люблю штучності. Але у цьому році я все ж вирішив зробити цей крок, і поясню чому. Велосипед стає все популярнішим видом транспорту, і зараз ми виходимо на лавиноподібну тенденцію. Щороку все більше людей серед моїх знайомих та друзів не просто купують велосипед, а й сідають на нього для поїздок по справам. Спершу – рідше, але чим далі, тим більш впевнено. На них дивляться вже їхні друзі – і ланцюжок поширюється. Тому я таки буду постити фоточки і хештеги, а ще долучусь до різних велозаходів, яких вже в квітні буде чимало.

Куди їздити

Найбільш бажаний варіант участі в акції – їздити на роботу/навчання. Як це робити навесні, я описав раніше. Це якраз дуже гарний стимул для багатьох людей дістати велосипед (хто цього ще не зробив), подивитись, де його можна на роботі паркувати, купити замок за потреби та знайти для себе відповіді на інші подібні запитання. Це дійсно працює, зараз модно брати участь у всяких таких штуках, які створюють видимість «стрибка вище голови» і дають можливість регулярно запостити себе любимого на фейсбуці. А це ще й корисно до того ж, і безпечно, якщо присвятити мінімум часу теорії. Персональна мотивація також може існувати: хтось може зважитись 31-го березня і 30 квітня. Оп – і новорічні салатики перед літом остаточно покидають ваш організм.

Якщо ж на роботу з якихось причин їздити не варіант, або ж ви не готові це робити щодня – я знаю, що ви вже давно замислювались над ранковими/вечірніми пробіжками. У дні, коли перекривають рух і «все місто стоїть, бо якимось телепням ніде побігати», ви гуляли центром, бачили отих телепнів, які долали 10, 21, а то й, прости Боже, 42 кілометра на своїх двох, і мріяли: «а от би й мені так… фінішна пряма, камери, я такий втомлений і спітнілий, але ж залізної волі людина…». Так от, вечірня велопоїздка анітрохи не гірша за пробіжку. 5-10 км на велосипеді увечері по найближчому парку гарантують вам здорові апетит, сон і аналізи.

Хто це робить

Це почали робити в США у 2010 році. Та, як не дивно — як і Критична Маса (приїжджайте 31-го на аперитив перед 30-ма днями!) та деякі інші ініціативи, ця акція йде не з велосипедної Європи, а з Америки, де велосипедисти останнє століття перебувають на узбіччі життя. Може, тому вони й борються за свої права? Так от, почитати можна на Хмарочосі, а кому цікаво — то й на оригінальному сайті. У Києві цю акцію підтримує Асоціація велосипедистів Києва та магазин Велопланета (дарують флягу всім учасникам), де можна детально ознайомитись з акцією (втім, навряд вам там розкажуть більше, ніж я оце тут настрочив), а також, що головне, забрати календарик, який можна/треба вставити у спиці і щодня закреслювати від’їжджений день. Так що заходьте за календариками в офіс АВК або в найближчий магазин Велопланета!

А в кінці квітня пройде традиційна акція «Велосипедом на роботу«, де тих, хто протримався, будуть чекати якісь сюрпризи.

Також є можливіть долучитись і в інших містах України.

Для маньяків і тих, хто плювати хотів на ці дитячі іграшки

Від Дениса Сімковського є харкод-варіант флешмобу – 1000 км за 30 днів. Спеціально для любителів помірятись. Знову ж таки, все на чесності, але краще б вам таки 31-го березня зафоткати свій велокомп, ну або включати страву щоразу. Хештег для цього діла також вже є: #1000kmin30days

Заметили в тексте ошибку? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter.

Богдан Лепявко

Комменты Facebook

Disqus (0)

bikeincity

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: