Bike in City

Вісім велосипедів Merida 2021 року, що варті вашої уваги.

2021 модельний рік виявився досить насиченим для Merida — вони представили кілька нових моделей велосипедів: трейловий хардтейл на 29-х колесах Big.Trail, нове (вже четверте) покоління аеродинамічного шосейника Reacto, що став легшим, швидшим та комфортним, моделі для міста Speeder та Сrossway, і оновлені версії електровелосипедів лінійки eOne-Sixty.

переклад статті Пола Нормана (Paul Norman), bikeradar.com

Merida має власну фабрику на Тайвані, а центр розробок (де проєктуються та тестуються всі велосипеди) знаходиться у Німеччині. Компанія має дуже широкий асортимент майже для всіх дисциплін — гірські велосипеди, шосейники професійного рівня, гравійники, електровелосипеди, та моделі для міста.

Самі велосипеди часто мають досить цікаві технічні особливості: спеціальні охолоджувальні вставки на каліперах дискових гальм, особливі форми карбонових та алюмінієвих труб, що поглинають вібрації — а кожна рама має довічну гарантію. Merida також співпрацює з професійними атлетами — чемпіоном світу з кроскантрі Хосе Антоніо Херміда та командою Bahrain McLaren.

Лінійка велосипедів Merida 2021 року є досить великою, тож у цій статті мова піде про ті моделі, на які слід звернути увагу.

Merida Big.Trail 500

BIG.TRAIL 500

Оновлена версія Big.Trail тепер має колеса 29” дюймів (замість 27,5) та нову геометрію рами з низьким стендовером (висота від землі до верхньої труби). Як видно з назви, це трейловий хардтейл з ходом вилки у 140мм. В комплекті також йде телескопічний підсідельний штир (дроппер) з ходом у 150 мм (маленькі рами мають дроппер з ходом у 125 мм).

Big.Trail 500 — це велосипед середнього рівня у лінійці. Ця модель має вилку RockShox Recon Silver RL та 11 швидкісну трансмісію Shimano Deore M5100, з передньою зіркою на 32 зуби та касетою 11-51. За зчеплення з поверхнею відповідають покришки Maxxis Dissector, які встановлені на безкамерні(!) обода від Merida.

Алюмінієва рама має додаткову, третю пару кріплення для фляготримача (або інших аксесуарів) під верхньою трубою, приховані кріплення для підніжки та крил — завдяки цьому, Big.Trail також можна використовувати для поїздок на роботу, або вирушити на ньому у байкпакінг подорож по гірській місцевості.

На фото нижче: топова модель Big.Trail 600 на звичних для себе трейлах.

Характеристики Big.Trail 500
Рама: Big.Trail TFS alloy
Вилка: RockShox Recon Silver RL 140 мм ходу
Трансмісія: Shimano Deore M5100
Колеса: Merida Comp TR rims on Shimano Deore hubs
Гальма: Tektro M275
Покришки: Maxxis Dissector 2.4in

Merida Big.Nine 60

Велосипед, який підійде початківцям — модель під номером 60 знаходиться в середньому ціновому діапазоні.

Як і Big.Trail, рама також має пряму верхню трубу та пір’я, і низький стендовер. А коротка верхня труба робить посадку більш розслабленою. На цій моделі встановлена пружинна вилка RockShox Judy TK з ходом у 100 мм, колеса на втулках Shimano та ободах Merida з покришками шириною 2.2”. У цій моделі ви отримаєте трансмісію Shimano на 9 швидкостей з двома зірками спереду та дискові гідравлічні гальма Shimano.

Якщо ви хочете щось на колесах меншого розміру, тоді можете звернути увагу на модель Big.Seven — вона має такі ж самі характеристики, як і Big.Nine, за винятком коліс — вони мають діаметр у 27,5 дюймів.

Характеристики Big.Nine 60
Рама: Big.Nine TFS III alloy
Вилка: RockShox Judy TK  з ходом 100 мм
Трансмісія: Shimano M370/M202
Колеса: ободи Merida CC rims, втулки Shimano TX505
Гальма: Shimano EF505
Покришки: Merida K1080 2.2

Merida One-Twenty 700

Лінійка двохпідвісних велосипедів One-Twenty позиціюється як короткохідний трейловий байк, з довгим “річем” та кутом рульової, який робить велосипед більш керованим на трейлах.

One-Twenty 700 має 29-ті колеса, та задню підвіску з ходом у 120 мм завдяки технології кріплення амортизатора Float Link: нижня точка кріплення амортизатора рухається, що забезпечує плавність ходу. Спереду встановлена повітряна вилка Fox Rhythm Float з ходом у 130мм.

Трансмісія тут складається з компонентів Shimano та Race Face — задній перемикач XT M8100 та шатуни Race Face Aeffect. One-Twenty 700 має ободи Merida з покришками Maxxis які готові до безкамерного використання — 2.4 Dissector на передньому колесі та 2.3 Minion DHR II на задньому.

Характеристики One-Twenty 700
Рама: One-Twenty Lite alloy, 120 мм ходу
Вилка: Fox Rhythm 34 Float 130 мм ходу
Трансмісія: Шатуни Race Face Aeffect, задній перемикач: Shimano XT M8100 Shadow+ mech
Колеса: обода Merida Expert TR на втулках Shimano SLX hubs
Гальма: Shimano SLX M7120
Покришки: Передня – Maxxis Dissector 2.4in / Задня – Maxxis Minion DHR II 2.3in

Щоб ви не подумали, що Merida займається тільки гірськими велосипедами, розповімо вам і про нові шосейні та дорожні моделі 2021 року. Окремо виділимо Scultura Endurance — що стала новинкою в модельному ряді шосейних велосипедів.

Merida Scultura Endurance 6000

Scultura Endurance 6000 вагою у 8,37 кг та групсетом Shimano Ultegra зайняла своє місце серед гоночних та гравійних велосипедів, з кліренсом для покришок у 35мм, та геометрією, що робить посадку комфортною під час тривалих поїздок та подорожей.

Цей велосипед займає своє місце в лінійці між початковою версією Scultura Endurance 4000 на шосейному групсеті Shimano 105 та топовою 7000-E, яка має електронну трансмісію Ultegra Di2.

З цікавого у цій моделі є те, що вона має мінімалістичний зовнішній вигляд завдяки внутрішньому розташуванню кабелів — вони входять у спеціальні отвори в рульовій колонці.  Під сідлом присутній спеціальний бокс, де розміщується мультитул, що йде в комплекті до велосипеда.

Колеса на 6000 моделі — Fulcrum Racing 700DB, куди можна встановити безкамерні покришки. Але Maxxis Detonator, що йдуть в комплекті, на жаль, не підходять для безкамерного використання.

Групсет типу “компакт” із зірками 50/34 та касетою з діапазоном 11-34, робить Scultura Endurance здатним без жодних проблем долати легке бездоріжжя та тримати високу швидкість на асфальті. Якщо забажаєте, ви також можете встановити сюди крила, кріплення для яких присутні на рамі, та використовувати велосипед для зимових виїздів та тренувань.

Характеристики Scultura Endurance 6000
Рама: Scultura Endurance CF3 carbon
Вилка: Scultura Endurance CF3 Disc carbon
Трансмісія: Shimano Ultegra 50/34t,  касета 11-34t
Колеса: Fulcrum Racing 700 DB
Гальма: дискові гідравлічні гальма Shimano Ultegra
Покришки: Maxxis Detonator 32 мм

Merida Reacto 5000 Bahrain McLaren

Версія Reacto 2021 року також отримала оновлення. Інженери та проєктувальники провели чудову роботу над покращенням аеродинамічних характеристик та зменшенням ваги, а також над збільшенням загального комфорту від поїздки.

Так само, як і у Scultura Endurance, внутрішня проводка кабелів та гідроліній зробила вигляд велосипеда максимально лаконічним і зменшила аеродинамічний супротив. Також, Merida збільшили кліренс покришок до 30 мм (у минулій версії був 25 мм), але стокова гума тут — 25 мм Continetal Ultra Sport III.

Окремо слід відмітити кольорову схему. Ця модель доступна у двох варіантах: перший — стримано чорний, другий — має яскраво-помаранчеву ліврею команди Bahrain McLaren, технічним спонсором котрої є Merida. Такий велосипед без сумніву є одним з найпомітніших у пелотоні, та легко звертає на себе увагу. Втім, не кольорами єдиними — з технічної сторони тут також все гаразд.

Цей велосипед з групсетом Shimano Ultegra має систему “semi-compact” — передні зірки 52/36, задня касета з діапазоном 11-30. Гальма — дискові гідравлічні Shimano Ultegra з спеціальними радіаторами на каліперах, які здатні знизити температуру на 30ºC під час тривалих спусків. Заявлена вага цієї моделі становить 8,6 кг.

Характеристики Reacto 5000
Рама: Reacto CF3 IV carbon
Вилка: Reacto CF3 IV Disc carbon
Трансмісія: Shimano Ultegra 52/36, касета 11-30t
Колеса: ободи Merida Expert CW на втулках VP
Гальма: дискові гідравлічні Shimano Ultegra disc
Покришки: Continental Ultra Sport III 25 мм

Merida Speeder 300

Ще одна модель яка отримала “реворк” — Speeder. Це фітнес-байк, який тепер має трохи довшу верхню трубу та більшу колісну базу — що значно додало стабільності на високих швидкостях.

Speeder 300 має акуратно зварену алюмінієву раму, та карбонову вилку, а загальна вага велосипеду становить 9,9 кг. Внутрішня проводка кабелів та тросів також доступна і тут — така опція доступна навіть у всіх моделях лінійки. Приємно бачити, що такий підхід вже став стандартом для Merida.

Модель отримала покришки Maxxis Detonator шириною у 32 мм, дискові гідравлічні гальма, та точки кріплення для крил. Трансмісія — Shimano Tiagra з системою 50/34 та касетою 11-32.

Характеристики Speeder 300
Рама: Speeder Lite II alloy
Вилка: Speeder CF2 carbon
Трансмісія: Shimano Tiagra 50/34, 11-32
Колеса: ободи Merida Comp SL на втулках Joytech
Гальма: дискові гідравлічні гальма Tektro M275
Покришки: Maxxis Detonator 32 мм

Merida Crossway 100


Модель Crossway 100 є гібридним велосипедом, який призначений як для поїздок містом, так і для подорожей вихідного дня — такий велосипед оснащений амортизаційною вилкою та підсиділом з ходом у 63 мм і 40 мм відповідно. Якщо ви часто їздите на роботу, або кудись у справах по місту, то у вас також є можливість встановити сюди крила. А покришки Maxxis Overdrive Excel зі світловідбивною смужкою на боковині зроблять вас помітнішими на дорозі.

Попереду встановлена система з трьох зірок, позаду — дев’ятишвидкісна касета з діапазоном 11-34. За перемикання передач відповідають компоненти трансмісії Shimano Alivio та Altus. Завдяки цьому,  у вас завжди є достатній діапазон передач для виїзду на бездоріжжя та пагорби, а гідравлічні дискові гальма дозволять вам зупинитися у будь-яких погодних умовах.

Характеристики Crossway 100
Рама: Crossway TFS II alloy
Вилка: Suntour Nex HLO 63 мм ходу
Трансмісія: Shimano Altus/Alivio, Samox chainset
Колеса: обода Merida Comp SK на втулках Shimano TX505 hubs
Гальма:  дискові гідравлічні Tektro M275
Покришки: Maxxis Overdrive Excel 40 мм

Merida eOne-Sixty 700

Merida класифікує eOne-Sixty як універсальний SUV всюдихід. У 2020 році модель також була оновлена — геометрія, специфікація та хід підвіски роблять цей байк чудовим вибором для ендуро подорожей. Втім, на місцевих трейлах ви також зможете відірватись по повній.

eOne-Sixty 700 — це топова алюмінієва версія. Вона оснащена двигуном Shimano EP8, реліз якого відбувся зовсім недавно. Його вага становит всього лише 2,6 кг (що на 300 грамів легше за попереднє покоління) — на даний момент це робить його найлегшим електродвигуном на ринку. Обертальний момент досяг позначки 85 Нм, що допоможе заїхати на найкрутіші схили, а батарея 630 Вт/год або 504 Вт/ год (на вибір) потурбується про те, щоб заряду вистачило для тривалих поїздок.

eOne-Sixty 700 має переднє колесо 29” спереду та 27,5” позаду, з покришками Maxxis, та трансмісію Shimano XT на 12 швидкостей.

Merida окремо звертає увагу на те, що минула версія eOne-Sixty отримала найбільше винагород, та відмітилася у найбільшій кількості тестів різних велосипедних видань та сайтів за всю історію бренду. А останні нововведення, які прийшли у лінійку, тільки підкреслили сучасні тренди серед електро-ендуро байків.

Характеристики eONE-SIXTY 700
Рама: e160 Lite III alloy
Вилка: Marzocchi Z1 Ebike+ 160 мм
Двигун: Shimano EP8
Трансмісія: Shimano Deore/XT
Колеса: Merida Expert TR rims, 29″ переднє, 27.5″ заднє, на втулках Shimano SLX
Гальма: Shimano SLX
Покришки: передня – Maxxis Assegai 2.5 / заднє – Maxxis Aggressor 2.5

Більше інформації про велосипеди (модельний ряд, специфікації, геометрії рам) ви можете знайти на офіційному сайті https://www.merida-bikes.com/uk-ua.


Хочете зекономити?
Тоді для вас промокод «BIKEINCITY» в магазині VeloGO.com.ua, за яким ви отримаєте -7%!


 

Заметили в тексте ошибку? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter.

Єгор Струль

Комменты Facebook

Disqus (0)

bikeincity

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: