Bike in City

Огляд Lezyne Super Pro Enhanced GPS

Кілька років тому, Garmin зайняв ринок велосипедних комп’ютерів, і його назва стала епонімом для GPS навігатора. Але останнім часом конкуренти починають збільшувати ставки та розвивати свої пристрої — цього року лінійка комп’ютерів від Lezyne отримала оновлення моделей середнього рівня.

Переклад статті Пауля Нормана (Paul Norman), cyclist.co.uk | фото: Paul Norman

Характеристики 

  • Вага: 60 г
  • Строк роботи: до 28 годин (літій полімерна батарея)
  • Пам’ять: 400 годин запису
  • Офлайнові мапи
  • Захист від вологи
  • Підтримка ANT+ та Bluetooth датчиків

Lezyne Super Pro отримав монохромний екран розміром 40 на 33 мм, що трохи менше розмірів самого пристрою: 71 на 48 мм, товщиною 26 мм і вагою у 60 г. Но виносі або кермі він розміщується досить високо, оскільки стандартне кріплення високе, але шосейний варіант кріплення дозволяє досить зручно розмістити комп’ютер перед кермом.

Щоб закріпити комп’ютер, необхідно вставити його у кріплення, натиснути та прокрутити на чверть — завдяки хрестовині, виготовленій з міцного полімерного матеріалу, він надійно закріпиться на своєму місці та витримає будь-які “розколбаси”.

Також доступна версія “Super Pro Loaded Pack”, що окрім комп’ютера включає до себе ще датчик швидкості/каденсу і пульсометр. Super Pro GPS може працювати з двома протоколами, Bluetooth та Ant+, що широко розповсюджені у багатьох пристроях: від пульсометрів до вимірювачів потужності.

Налаштування та керування комп’ютером відбувається за допомогою чотирьох кнопок — по дві з кожної сторони. Вони розташовані трохи нижче заокругленої частини пристрою,  потрібно буде трохи розібратись, яка кнопка за що відповідає, і має різну функцію в залежності від того, присутні або відсутні сповіщення на екрані, як швидко чи довго ви натискаєте на кнопку — це дозволяє вам переходити у меню, перемикати екрани, вмикати/вимикати підсвітку чи пристрій. 

Інтеграція пристрою зі смартфоном. 

GPS Пристрої Lezyne можуть налаштовуватися через смартфон. Це швидше та зручніше, ніж гортати сторінки з налаштуваннями за допомогою кнопок. До налаштування доступні опції на кшталт вибору метричної системи, зони потужності та пульсу, змінити кольори тексту/фону з чорно-білого на біло-чорний (який хтось знайде зручнішим для читання показників з екрану). Також доступні налаштування сторінок з показниками для різних велосипедів, а заряд телефону і батареї завжди показується на головному екрані.

Однією з приємних опцій стала наявність обирати книжну чи альбомну орієнтацію екран, що багатьом стане до вподоби, оскільки в альбомній орієнтації трохи краще використовується доступний простір екрану. 

Додаток Lezyne Ally App дозволяє вам синхронізувати дані поїздки на сайт GPS Root — а звідти у спортивну соц. мережу Strava, або сайти з підготовки тренувань TrainingPeaks та Today’s Plan. Також є підтримка Strava Live (сегменти у реальному часі), зображення текстових сповіщень та вхідних дзвінків з вашого телефону, коли він під’єднаний до пристрою.

Окрема цікава функція Lezyne Track дозволяє GPS пристрою відправляти інформацію про ваше місцеположення, швидкість та інші показники  у реальному часі обраним контактам через електронну пошту. Все працює добре, але якщо телефон втратить зв’язок зі стільниковою мережею, дані оновлятися не будуть, поки він не відновиться.

Навігація.

Додаток GPS Root трохи незграбний, але видно що у Lezyne працюють над ним — нещодавно він отримав оновлення дизайну, виправлення помилок і найголовніше: Lezyne оголосили про співпрацю з сервісом планування поїздок Komoot та платформою для відеозвітів про поїздки Relive. Також, через додаток GPS Ally можна подивитись минулі поїздки та всю зібрану під час них інформацію — але якщо вам потрібен більш детальний аналіз показників, краще для цих цілей скористатися Strava.

Дивлячись на GPS трек у Strava, іноді можна помітити, що трек іноді пролягає в стороні від дороги, зазвичай у лісній місцевості, але таке трапляється у будь-якого іншого GPS пристрою.

Доступна опція завантаження мапи на пристрій для офлайнової навігації — в окремому розділі на сайті GPS Root ви можете обрати регіон мапи для завантаження. Так, це не варіант з повним завантаженням мапи країни — але не слід перейматися: за один раз для завантаження доступний досить великий регіон у кілька сотень квадратних кілометрів. У разі, якщо маршрут поїздки виходить за межі цього регіону, ви можете  завантажити такий самий за розміром сусідній регіон, буде перетинатися з межами завантаженого раніше — а пристрій вже автоматично скомбінує мапу у єдине велике полотно. Завдяки цьому, вдалося значно зменшити об’єм мап на пристрої — одна частина карти максимального розміру, в залежності від насиченості дорогами та шляхами може зайняти від 1 до 8 мегабайт пам’яті на пристрої, залишивши достатньо місця для запису поїздок. 

Максимальний розмір мапи. Якщо ваша поїздка виходить за межі, то зони можна комбінувати, накладаючи одна на одну.

Завдяки додатку GPS Root на телефоні також можливо завантажити необхідну частину мапи, але у такому разі розмір максимального регіону буде меншим, ніж при завантаженні через сайт. Тож ця опція краще підійде у разі резервного варіанту.

Сайт GPS Root також має можливість побудови маршрутів. Ви обираєте точки, які додаток потім з’єднує. Втім, програма далека від ідеалу — іноді з’єднує точки якимось досить не інтуїтивним шляхом, обираючи ті дороги, яка не обрала б людина для переміщення, наприклад, на шосейному велосипеді. Ви також можете завантажити GPX/TCX файл у додаток GPS Ally та їздити по заздалегідь запланованим маршрутам А у випадку використання Komoot чи сервісу для побудови маршрутів ridewithgps.com ви отримаєте можливість так званої “покрокової навігації”, і пристрій, окрім показу мапи, буде сповіщати вас про всі повороти заздалегідь, як візуальним зображенням сповіщення так і звуковим сигналом.  

Якщо ви хочете їздити по бездоріжжю, то базова мапа сайту GPS Root може не містити певних ґрунтових доріг, які, втім можуть виявитися присутніми на екрані мапи на самому пристрої GPS.

Варіанти маршрутів для різних типів поїздки: найкоротший маршрут, ком’ютинг, шосейний велосипед:

Lezyne Super Pro Enhanced GPS досить непогано справляється з навігацією — пристрій пропонує вам кілька варіантів маршрутів, з урахуванням набору висоти/дистанції та покрокові навігаційні підказки, а офлайн мапа допоможе на ходу оновлювати підказки у випадку, коли ви пропустили поворот — в залежності від налаштувань, система може запропонує вам інший варіант маршруту до кінцевої точки, а не змусить розвертатися та їхати назад.

Тож у підсумку, Lezyne Super Pro GPS — досить непоганий пристрій, що має багато функцій за свою ціну, але разом з тим — свою специфіку роботи, з якою вам потрібно буде змиритися. 

Плюси: 

  • Хороший функціонал та з’єднання 
  • Може налаштовуватися через смартфон 

Мінуси: 

  • Неінтуїтивне керування за допомогою кнопок
  • Базове програмне забезпечення

Заметили в тексте ошибку? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter.

Єгор Струль

Комменты Facebook

Disqus (0)

bikeincity

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: