Bike in City

Велосипед заборонили? Де можна катати з 6 квітня?

З 6 квітня в Україні посилюють каратинні заходи, направлені на сповільнення поширення вірусу COVID-19. Давайте розберемось чітко, як вони вплинуть на режим пересування велосипедом та відповімо на два серйозних питання: «Як добиратись на роботу?» та «Куди їхати на треньку?»

Які з нормативно правових документів нам цікаві?

  1. Конституція України
  2. Постанова Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (Постанова 211)
  3. Постанова Кабінету Міністрів України від 02 квітня 2020 року №255 Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 (Постанова 255)
  4. Зміни, що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 (окремий файл)
  5. Закон України Про захист тварин від жорстокого поводження (Закон Про захист тварин)
  6. Закон України Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення (Закон Про куріння)

Що цікавого можна знайти велосипедистам у цих нормативно-правових актах? Особливо враховуючи посилення карантинних заходів з 6 квітня і аж до 24 квітня (без гарантій того, що не продовжать).

Свобода пересування

Стаття 33 Конституції встановлює, що кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Але є одне але — Постанови 211 та 255

Чому вони обмежують свободу пересування, не будучи Законом і без введення надзвичайного стану — питання риторичне. Це взагалі пряме порушення статті 4 ICCPR… Проте слухайте, що саме вони прописують.

Частина 2 Постанови 255 забороняє з 6 до 24 квітня 2020 року:

1) з 6 квітня 2020 р. перебування в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно

Виникає питання до терміну «громадське місце». У нас є прекрасний Закон «Про куріння», відповідно до якого громадське місце — це частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під’їзди, а також підземні переходи, стадіони. Перелік громадських місць може бути розширений органами місцевої влади. Наприклад, у м. Києві до громадських місць відносяться також зупинки громадського транспорту та 50-метрова зона навколо них; церкви та 50-метрова зона навколо них; заклади торгівлі закритого і відкритого типів, зокрема торгові ряди та ринки; кінотеатри та прилегла до них територія; тощо.

Якщо коротко — то просто вулиця не є «громадським місцем», але зупинка чи парковка транспорту вже підпадає під ознаку. Тож не хочете нарватись на штраф — одягайте маску щойно вийшли за поріг дому. Багато було написано з цього приводу, але врешті решт і поліція визнала, що просто натягнутий на обличчя баф підпадає під оце недолуге поняття «захисної маски».

2) з 6 квітня 2020 р. переміщення групою осіб у кількості більше ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводження осіб, які не досягли 14 років, батьками, усиновлювачами, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями, іншими особами відповідно до закону або повнолітніми родичами дитини;
3) перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років, без супроводу батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, інших осіб відповідно до закону або повнолітніх родичів дитини

Починаючи з 6 квітня забудьте про групові виїзди. Не більше двох осіб, окрім службової необхідності. Так, лишаються питання про те, як довго три та більше особи повинні їхати поруч і на якій відстані, щоб це вважалось порушенням. Але давайте до здорового ґлузду — з самого початку карантину навіть до введення посиленого режиму вже всі говорили про небажаність групових виїздів. Прислухайтесь, бо тепер за це ще й штраф можуть впаяти.

Стосовно службової необхідності — велопатрульні у кількості 5 осіб легко можуть їхати та оточувати вас по периметру.

Також удвох можна гуляти, якщо ви маєте з собою дитину. Закон нічого не говорить про велосипеди, тож сімейна прогулянка на велосипедах з дитиною теоретично можлива. За одним але — в парки, сквери і тому подібне не можна. З дитиною також не можна на дорогу. Тобто якщо хочете, можете покататись тротуарами (НІТ).

5) відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та
прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та в разі службової необхідності;
6) відвідування спортивних та дитячих майданчиків

Це пряма заборона відвідувати парки, сквери, лісопаркові, прибережні зони та зони відпочинку. І так, з точки зору правоохоронних органів проїзд по Муромцю може бути розцінений як «відвідування». Якщо ж ви справді проїзжаєте ним до себе додому чи на роботу, то не полінуйтесь і зробіть ксерокопії документів, які підтверджують ваше місце роботи та проживання.

Для розуміння чи підходить найближчі до вас три дерева під вищевказані поняття, гляньте сайт Інформаційно-аналітичної системи »Майно»: Земельні ділянки та реєстр зелених зон та ГенПлан Києва, точніше його окремий файл Озеленені та Рекреаційні території Києва. Кататись можна лише на ділянках, які мають статус «Ліс», а «Лісопарк» вже заборонений.

І якщо що, то Труханів має статус саме парку на генеральному плані Києва (точніше ландшафтного заказника). Те, що по ньому проходить магістральний веломаршрут вносить свою пікантність. Тож проїхати його транзитом можна ризикнути з пачкою документів, а от від тренувань відмовтесь, якщо не хочете платити штраф.

Ось дивіться як кльово обмежили проїзд по Труханову навідо до змін 6 квітня:

 

Муромець, Голосіїв, Дубки, Кирилівський Гай, Лісова Пісня, частина Пущі  100% не рекомендуються для катання до 24 квітня.

Є дозвіл на перебування у таких місцях під час вигулу домашньої тварини. І ось тут ясності небагато.

Під поняття «домашня тварина» підпадають «собаки, коти та інші тварини, що протягом тривалого історичного періоду традиційно утримуються і розводяться людиною, а також тварини видів чи порід, штучно виведених людиною для задоволення естетичних потреб і потреб у спілкуванні, що, як правило, не мають життєздатних диких популяцій, які складаються з особин з аналогічними морфологічними ознаками, та існують тривалий час у їх природному ареалі» (ЗУ «Про захист тварин…»)

Але є нюанс — якщо з собакою у корзині чи котом на плечах (привіт Царевському), то чи буде це порушенням? Теоретично причепитись можуть, так як тварина самостійно не пересувається. Тож відставити майструвати кріплення для хом’ячків на кермо.

Велотрек закритий до 24 квітня точно. Навіть не рипайтесь. Що ж стосовно пампів та спотів — офіційного статусу вони у нас не мають, проте розташовані здебільшого саме у зонах, доступ до яких тимчасово обмежено. Тож не ризикуйте.

7) проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, за умови забезпечення учасників засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, а також дотримання відповідних
санітарних та протиепідемічних заходів;

Ніяких гонок до 24 квітня точно. Але враховуючи цю норму та пункт 2 — ОФП заборонена також. Не кажіть потім, що я не попередив…

16) перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус

Права, паспорт, закордонний паспорт чи військовий квиток — все годиться. Документи у додатку Дія теж підходять.

також, частина 4 цієї ж Постанови встановлює, що особами, які потребують самоізоляції, є: особи, які досягли 60-річного віку, крім осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність об’єктів критичної інфраструктури

Тож якщо вам 60+ про веловиїзди можете забути до 24 квітня.

Контроль за виконанням і дотриманням покладено на Національну поліцію та Національну гвардію. І за порушення встановлюються штрафи від 17 000 до 34 000 тисяч гривень (Стаття 44-3 КУпАП «Порушення правил щодо карантину людей»). Справи по таким протоколам розглядаються районними судами і у вас є усі шанси оскаржити штраф, але це час і гроші на юриста. Подумайте чи варто взагалі наражатись на таке стягнення.

Чи працюватимуть веломагазини і веломайстерні?

Пункт 3, частини 2 Постанови 211 фактично забороняє роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів торговельного і побутового обслуговування населення, крім діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів. Ця зміна, ухвалена Урядом, стосується використання транспортних засобів, зокрема велосипедів, адже віднині дозволено діяльність  з продажу, надання в оренду, технічного обслуговування  та ремонту  транспортних засобів.  Внесені зміни дозволяють роботу майстерень та торгівлю деталями і приладдям для усіх транспортних засобів, а не лише автомобілів. СПИСОК МАЙСТЕРЕНЬ, ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ.

ТАК ДЕ І ЯК МОЖНА КАТАТИСЬ?

  1. Вулицями міста (фактично ком’ютинг)
  2. За містом дорогами загального призначення — чисто шосе та бревети, тож запрошуємо на Київську Сотку
  3. У кількості не більше 2 осіб, а взагалі краще #RIDEALONE
  4. З натягнутим на обличчя бафом, респіратором чи маскою
  5. Київське кантрі та гревел офіційно під забороною
  6. Хочете ґрунтів та лісу — виїзжайте дорогами загального користування за місто і там шукайте маршрути
  7. Полишіть думку, що ви офігєть Саган та НЕ НАМАГАЙТЕСЬ ВТЕКТИ від патрульних. Це вже зовсім інші статті та санкції.

А тим часом влада Німеччини та Колумбії розширюють велодоріжки та взагалі віддають автосмуги під велотрафік…


Ми підписпли офіційного листа з приводу перегляду обмежень у період дії карантину.

Долучайтесь і Ви!

Пряма мова ініціаторів:
 
Закривати парки від індивідуальних прогулянок, блокувати Труханів острів від проходу чи проїзду велосипедом, чи виловлювати з Дніпра плавців — це не є завданням держави, а ці дії не мають нічого спільного з боротьбою з короновірусом. Це скорше є виявом неспроможності держави направити адмінресурс та енергію на справді важливі речі, наприклад, зайнятися масовим тестуванням населення та ізоляцією осіб, з підозрою на COVID-19.
З листом можна ознайомитися тут https://bit.ly/3e96o3o
(якщо маєте суттєві правки — пишіть, будемо вносити).
Якщо ви підтримуєте звернення та готові його підписати, то переходьте за цим посиланням https://bit.ly/34dhfop та підписуйте.

Заметили в тексте ошибку? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter.

Богдан Воеводин

Сооснователь Bike in City

Комменты Facebook

Disqus (0)

bikeincity

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: