Більшість крадіжок у житлових будинках здійснюється з придбанників, спільних коридорів та комірок. Тут працює правило: велосипед, що зберігається поза вашою квартирою — вже не ваш велосипед. Стосовно ж крадіжок на вулиці, то стається це через невдалий вибір способу пристібання велосипеду до велопарковки чи іншої конструкції. Адже більшість велосипедистів користуються тросовими замками, які мають практично нульовий рівень захисту.
Ніколи не використовуйте тросові замки у якості основного засобу захисту велосипеда!
Саме так, абсолютно всі велотроси можна перекусити ручним інструментом, так званими болторізами. Ці кусачки легко вміщуються у звичайну сумку або маскуються під одягом. 30 секунд і ви вже пішохід. Тому слід використовувати лише надійні замки. До них можна з певними умовностями віднести ланцюги та сегментні замки. І найбільш надійними є дугові замки-скоби, так звані U-Lock. Про них і хочу вам розказати.
Давайте зробимо головну ремарку — абсолютно надійного велозамка не існує. Навіть найміцніший та найпродуманіший можна за певний час розрізати гарною болгаркою або автогеном. Так що питання не у тому чи можна його відкрити, а у тому, скільки часу і сил треба злодію витратити на цю операцію. Адже, якщо на парковці стоїть велосипед прикутий юлоком і велосипед на тросовому замку, то вибір крадія очевидний.
Різноманітність замків формату U-Lock радує як формами, так і кольоровою гамою, кожен може підібрати собі під стиль і велосипед. Але не всі U-Lock однаково корисні©
Одразу до суті. Є три світових лідера у виробництві замків:
Висновок для нетерплячих:
Абуси доржчі за своїх конкурентів, але дуже круті; ОнГарди по деяким параметрам навіть кращі і дешевші при цьому; а Криптоніт мої улюбленці — баланс ціни та якості, а ще вони виглядають стильно (і в деяких країнах навіть дають страховку від викрадення). Хоча, говорячи по правді, будь який U-Lock вказаних виробників дорожче $35 буде чудовим вибором.
Хочете деталей? Давайте заглибимось в тему.
Часто лунають питання: чи можна зламати U-Lock портативним інструментом? Теоретично так, але дуже важко. Є декілька методів. Першим є зкручування, коли за допомогою довгого важеля замок просто зв’язується у вузол. Працює з дешевими моделями із тонким січенням дуги.
Головний друг велозлодія — болторіз. Так от, нормальні замки ручними болторізами НЕ кусаються. Навіть з метровими ручками. Особливо якщо велосипед припнути так, що замок буде високо над землею, тоді не можна буде навіть знайти точку опори для інструменту. Тут скажені поляки намагаються зламати Криптоніт. Гідравлічні ножиці ріжуть усе, але це вже не ручний інструмент (ось дуже дивне відео, на якому не видно самі кусачки, але підозрюю, що це таки гідравліка). Відео для наглядності:
Трохи екзотики — домкрат! Так, це досить популярний спосіб зламу замків, при цьому не витримує саме запірна конструкція. І знову ж таки, виробники якісних замків протидіють цьому.
Також ходять чутки про вразливість замків до заморожування, коли на них виливають зріджений азот та розбивають молотком. Хм, нечасто я зустрічав на вулиці людей із азотом запазухою. Але подібні відео бачив. Знову ж таки, з більш-менш якісними замками такий фокус не пройде.
А як щодо потративної болгарки? Тут патова ситуація. Болгарка ріже все. Питання за скільки часу. Знайомі якось загубили ключ від топового OnGuard в Карпатах, так майстер зламав два алмазних круги доки зпиляв замок, хвилин 20 возився. Ось і на відео видно, що таки ріже, але 2 хвилини, з фонтаном бризок і шумом (і це далеко не топовий замок, початкова модель). Наврядчи вдень хтось буде таке робити. Хоча у Сан-Франциско прямо вдень і зрізали.
Не останнім критерієм вибору конкретної моделі є спосіб транспортування. Більшість замків мають спеціальні кріплення на раму, це зручно.
Якщо такого кріпленя немає, то доведеться або просто замикати замок на рамі (а він буде при цьому тарабаніти) або як велокур’єри носити на поясі чи сумці. Також зверніть увагу на швидкість і зручність діставання замка, адже якщо така операція буде займати багато часу, вам просто набридне робити це і у якийсь момент ви просто залишите велосипед “на секундочку не пристібаючи”.
Тести та огляди велозамків
В мережі є ціла тонна матеріалів щодо вибору правильного U-Lock з тестами, фото та інфографіками. Зробили непогану підбірку таких матеріалів, не полінуйтесь їх переглянути 🙂
Із загального — можемо порекомендувати ось цю статтю про вибір U-lock, такий собі базис. Коротко, звертайте увагу на товщину сталі, сам замок та сертифікацію.
Стосовно самого замку, то він повинен бути або дисковим (як на нових Криптонітах) або мати високий ступінь секретності. Бо в мережі є відео про те, як юлоки відкривають звичайною кульковою ручкою. А ще замок повинен бути прикритим спеціальною пластиною проти висвердлювання.
Про такі нюанси, як вибір розміру замка написали все ті ж thebestbikelock.com (взагалі сайт дуже корисний, перегляньте його детальніше).
Мабуть одним з найрозкрученіших та найвідоміших є тестування замків від Gizmodo. За їх версією, найкращими є Abus Sinero 43, Kryptonite Evolution Series 4 Standard та OnGuard Pitbull STD.
Метри з Байкрадару завжди відрізнялись прискіпливістю, і велозамки не стали виключенням.
Цікавий матеріал по вибору якісного замка можна знайти на outdoorgearlab.com (якісно потестували).
Ті ж самі www.outdoorgearlab.com відповіли на питання чи треба купувати найзахищеніший замок у світі Kryptonite New York Fahgettaboudit U-Lock Mini чи може достатньо буде простішого (спойлер, так, цілком достатньо). Там же можете подивитись окремі огляди кожної з протестованих моделей.
Так само rideonmagazine.com.au в радість накурочили металу, що дозволило створити власний рейтинг замків.
Майстри зі thesweethome.com потужно пройшлись по багатьом популярним замкам, трохи їх погризли та розгорнуто пояснили на що слід звернути увагу.
Різних рейтингів і ТОП-10 дуже багато: раз, два, три, безліч їх! І рейтинг 2016 року. А ось тут незалежне фахове тестування.
Також у соціалках і на ютубі багато відео, де власники показують замки, які злодії намагались відкрити. Практично всі ролики показують успішність такого виду захисту.
Ось тут видно, як нормально перекусюються навіть дорогі брендові троси. Юлоки набагато стійкіші.
Відео від поліції Лондону. Тут пиляють взагалі все:)
Поліця Денверу теж передає вам вітання.
Німці приєднуються до загального свята пошкоджених замків.
Проте, яким якісним би не був замок, треба правильно його використовувати. Пристібайте велосипед виключно за раму і надійні металеві конструкції. При можливості і наявності додаткового тросу, можна замикати і колеса.
Ось вам декілька підказок як робити це правильно.
Комменты Facebook
Disqus (0)