Bike in City

Make xc skiing sexy again ©

Як велосипедисту ефективно перезимувати, закохавшись при цьому в ще один вид спорту та отримавши ідеальні, пружні сідниці?

Мусимо попередити — продовжуючи читання ви погоджуєтесь з тим, що ваше життя може вже не бути, як раніше! Бігові лижі, а саме про них піде мова нижче, підсаджують на себе міцно та надійно.

6 цікавих фактів про бігові лижі:

  1. 7 тисяч — приблизно стільки років першим наскальним зображенням людини з “пра-пра-пра лижами” 🙂
  2. 731400 пар лиж поставила в Європу у 2017 році українська фабрика Фішер-Мукачево
  3. 33000 чоловік зареєструвалися на лижний марафон Vasaloppet у 2017 році протягом однієї години.
  4. 31,15 км/ч — лижний рекорд швидкості на 100 метрівці.
  5. 500..1200 ккал витрачається за годину під час катання на бігових лижах.
  6. 438 км 575 м подолав швед Ерік Вікстрьом на бігових лижах протягом 24 годин.

За своє життя я спробувала стільки видів спорту, що й перераховувати не берусь. Деякі з них закінчувалися травмами, якісь приносили папірці зі званнями, деякі просто проходили повз, але є й такі, в котрі закохуєшся на все життя. Перший такий улюблений вид спорту — це велосипед. Тут можна не казати більше нічого — ви і так все розумієте. Друге кохання прийшло зовсім несподівано! Ще у пам’ятному сніжному 2013 році, з його 52-им лютим, в моєму житті з’явилися бігові лижі. І саме з тих пір я абсолютно переконана, що більш гармонійного, здорового та красивого виду спорту, мабуть, і не існує!

Варто знати:

  • При катанні на лижах активно задіяне все тіло: ноги, руки, спина, прес, сідниці.

  • Бігові лижі — один з найбільш безпечних у світі видів фітнесу. Його перевагою є відсутність стресових та ударних навантажень, які характерні, наприклад, для бігу. Під час занять ви не тільки не шкодите, але й укріплюєте зв’язки, сухожилля та приводите м’язи у тонус. Враховуючи власні травми, остеохондроз та протрузії у хребті, цей пункт для мене особливо важливий!
  • На бігових можна провести як супер ефективне кардіо тренування та якісно “упахатися” за одну годину, так і спокійно походити та подихати чистим повітрям усією родиною.

  • Відпочинок для душі. Варто лише вийти на лижню в найближчий парк чи ліс для того, щоб відключитися від зайвих думок та повністю перезавантажитися.

  • Дітей у Скандинавських країнах ще з садочку починають масово навчати їздити на бігових лижах. Країни, що посідають перші в світі місця за рівнем освіти та загального людського щастя розуміються на виборі улюбленого виду спорту! 🙂

  • По-перше, це красиво! (с) Для натхнення рекомендую подивитися на сучасних зірок лижних перегонів та біатлону. 🙂

Тож, якщо вирішили спробувати, дозвольте декілька порад:

  1. ПРОБУЙТЕ! Розширюйте власні знання, вміння та навички, вчіться новому — це те, що завжди надихає.
  2. Для першого разу екіпірування можна взяти напрокат. Але тільки для першого. 🙂 Свій власний екіп, а особливо черевики — це must have.

  • Теплий велоодяг чудово підходить для занять біговими лижами. Тут також варто дотримуватися принципу “функціональної капусти”: термобілизна, шар утеплення (за потреби), “віндстопер”.
  • Звертайтеся до професійних тренерів. Декілька правильних вправ та порад — і ви себе не впізнаєте!

  • Долучайте до бігових лиж родину та друзів. Провести разом активні вихідні — це справжнє щастя!

  • Не дивуйтеся, якщо наступного року серед вашого спортивного інвентаря з’являться ще дві-три пари лиж. 😛

  • Не соромтеся брати участь у аматорських перегонах — це ні з чим не порівнянний драйв та радість від спілкування з однодумцями!
  • Не відкладайте на потім. Український сніг суворий та непередбачуваний. 🙂 На жаль, саме цей, такий нестабільний погодний чинник, постійно вносить свою поправку у розвиток nordic-skiing в Україні.

А от і наші відомі вело-дівчата відповіли на питання: “Чому взимку я катаюся на бігових лижах?”


Марина Шаповалова, aka Malinka, team-manager Specialized, сімейний психолог, психотерапевт та сімейний лікар:

Це любов ще з дитинства — мене навчив татусь. Подобається, що можна пройти багато кілометрів по зимовому лісу та насолодитися природою, мене надихає краса лісу та чисте повітря. Під час такої прогулянки працюють всі групи м’язів — це особливий кайф.

Кристина Конвісарова, aka Kristi, МС України з велоспорту, чемпіонка України з даунхілу, багаторазова переможиця Українських та Європейських веломарафонів:

Як затята велосипедистка, я все своє життя обожнювала весну та літо, а от зиму — ніколи. Але, після знайомства із біговими лижами, стала із нетерпінням чекати на прихід зими, щоб вийти і катнути в лісі біля дому або по спеціально підготовлених трасах. А тепер, коли вже стало класно виходити, мене і за вуха не відтягнути від гарної лижні!

Анна Уласенко, організатор багатьох покатеньок та веломаніак:

Взимку, коли кількість велосипедних кілометрів відчутно зменшується, гостро постає проблема підтримки фізичної форми.
Із всього, що я вже спробувала, найякісніші навантаження дали саме бігові лижі, адже тут працюють всі групи м`язів, легені, розвивається відчуття рівноваги, просто клондайк для велосипедиста! Довгенько не вірилося, що бігові лижі – це круто, але два роки тому вирішила спробувати, і… Тепер зима активна. Є сніг – бігаємо на лижах, немає – крутимо педалі.


Отже, питання кататися чи не кататися особисто переді мною не стоїть вже давно! Хотілося би попросити Улля бути більш милостивим до теренів рідної неньки та регулярно передавати порції свіжого снігу.

А от чим “класика” відрізняється від “ковзанярського” стилю, як правильно підібрати спорядження, де і з ким кататися в Україні — тема наступної статті на BikeInCity. Тож, не перемикайтеся!

Заметили в тексте ошибку? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter.

Анна Пилипенко

Комменты Facebook

Disqus (0)

bikeincity

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: