Bike in City
during stage 2 of the 2015 Absa Cape Epic Mountain Bike stage race from Oak Valley Wine Estate in Elgin, South Africa on the 17 March 2015 Photo by Nick Muzik/Cape Epic/SPORTZPICS

ТОП кращих закордонних МТБ-марафонів, без компромісів

Я не очікував, що мої думки вголос сприймуться так жваво. Богдан не дарма обрав таку провокативну назву попередньої статті — мені всі намагались довести, що зовсім вони і не ховали МТБ, і взагалі, МТБ це наше все, найпопулярнійший вид двоколісних, найзручніший і т.д. Панове, я і не думав сперечатись! Сам теж у цьому впевнений (ну що, Бодя, здаєшся?)!

В будь-якому разі, дякую, що ви висловились. Було приємно побачити таке живе обговорення.

Та от вам наступне питання, яке мені не дає спокою.
Якщо нас стільки, якщо ми найпопулярніші (бо я себе, попри всю мою любов до шосе, сітібайків, фіксів, круізерів і нелюбов до електромотлоху, відношу таки до МТБшників) і якщо ми найбільш пристосовані до нашого середовища проживання, значить ми десь маємо збиратись? Проводити час разом, обговорювати спільні теми. І це не тільки в Мережі, але і вживу, згодні?

Так, зараз всі мабуть згадають велодень, який відбувся цими вихідними (а крім нього ще безліч всілякого фану) але хіба велоднем єдиним?

До чого це я?

А як ви ставитесь до змагань?

Варіант А

Ну як як, змагання, це така штука, коли приїжджає купка надлюдей на велосипедах, що розмовляють своєю мовою, вживають свою власну їжу (як у космонавтів, тільки без невагомості), живуть в наметах чи автомобілях і (не побоюсь цього слова) хєрячать ТАКІ дистанції, спуски та підйоми і в ТАКОМУ темпі, що сумніваєшся, чи не примарилось це тобі…

Варіант Б

Змагання — це така подія, до якої треба довго готуватись, правильно харчуватись, полегшувати свій байк, використовувати різні шпигунські хитрощі, всім посміхатись і всіх тихо ненавидіти, і обов’язково приїхати першим (в десятці/в сотні/не останнім)… Ну а потім довго жалітись на гель, що “не зайшов” чи ланцюг, що порвався чи покришку, що спустило і так далі. Взагалі на змаганнях часто не щастить, чи не так? 😉

Варіант В

Це така файна туса, де можна побачити купу друзів та знайти ще більше нових, насолодитися катанням/природою/місцевим колоритом/їжею/культурою/трасами… Пересилити себе, змусити подолати ще кілька кілометрів до фінішу (чи наступного КП і так кожен раз), зрозуміти, що ти найщасливійший лузер у світі, бо навіть їдучи останнім ти кайфував!

В моєму житті в різні його періоди ці формулювання змінювали одне одного. І я вважаю останнє найприємнішим! (Маєте свій варіант — ласкаво прошу в коментарі).

До чого це все? (бо останній раз там дехто жалівся на мої довгі вступи та заплутані думки, що ж, так і є)

А все це до того, що найпопулярнішим, найзручнішим та найбільш фановим потрібні і найкращі туси.
Ви ж згодні?

І тут мені спало на думку запитати камрадів, а які файні туси знають вони, що вони можуть порекомендувати, куди поїхати відпочити/потусити/покатати/покайфувати?

Цього разу почнемо з закордонних івентів, а за тиждень спробую підібрати матеріал і про наші власні старти.

Отож, як я вже казав, я запитав відомих кантрійщиків України, куди б вони рекомендували поїхати потусити, якщо ви полюбляєте свій МТБ. Порядок викладення цілковито рендомний.

#1 Beskidy MTB Trophy

Марафон, що проходить в кінці травня — на початку червня на півночі сусідньої Польщі в безпосередній близькості до Словаччини та Чехії. Забиваємо назву у Гугєл і одразу знаходимо приємний веб-сайт http://www.mtbtrophy.com/ доступний на англійській та польській мовах. Вичерпна інформація про спецділянки (до речі їх всього чотири, по дню на кожну), регіон, готелі, трансфери, сервіси. Власне кажучи будь-що, що вам може знадобитися щоб гарно провести час, і при цьому не бігати наче вжалений в пошуках чогось дуже важливого (де відремонтувати байк/придбати поїсти/оселитися/отримати номерок і т.д).

Кожного дня вам доступні 2 види дистанцій: Классік (якась зовсім не амбіційна назва) та Мега (це вже звучить заманливо), що в середньому мають по 70 та 55 км протяжності відповідно (отакот спокійний классік виявився довшим та складнішим за пацанську мегу). Загальний набір висот при цьому буде від в середьному 2 тисяч метрів у Меги до 2600 у Классік.

Щопочому? Участь вам обійдеться від 650 до 750 польських злотих, що приблизно, якщо я не помиляюсь, відповідає 5200 — 6000 грн. Не мало, правда?

Зацікавились? У них ще є вільні місця! Більше інформації тут http://www.mtbtrophy.com/.

Ідемо далі.


#2 Transalp (The original bike Transalp)

Особисто у мене, хоч я і не бував тут, від самої назви починають бігати тілом мурашки!

Пробіжимося по фактам:

Цьогоріч буде вже 21 рік проведення цих змагань. Вражає? Цікаво, багато з нас катають на МТБ більше 20 років?

Дати проведення 15-21 липня. І знаєте, скільки кілометрів ви маєте подолати за цей час?

503,54 кілометри гірських доріг та стежин. І понад 18 тисяч метрів набору (сумарно звичайно).
Якщо ви думаєте, що це для трьох десятків біороботів з усього світу, що їх покажуть по ящику і у кожного з них контракт з редбулом… помиляєтесь!

Більше тисячі (1000=10^3=One thousand!!!) учасників з усього світу і 150 членів команди, що все це організовує… Панове, я в захваті! Прайс? Від 700 Євро за учасника (при цьому гонка командна, тобто щонайменше 1400 Євро з команди), якщо вам до 23 років. Ну а якщо ви вже маєте більш поважний вік (значить і заробляти маєте як нормальна людина) — маєте викласти 900 Євро за себе. Ну і ще стільки ж за вашого напарника/напарницю. Що в це входить? Список занадто довгий щоб його тут наводити, гляньте на їх сторінці (до речі вона бомбезна! https://bike-transalp.de/en/participants/benefits-prices/). Однак на цьому австріяки не зупинились і змогли запропонувати ще кілька бонусів на загальну суму в 460 Євро (ми ж відпочивати поїхали, чи де?).

#3 SALZKAMMERGUT-TROPHY

Ще одна туса в Австрії. Дивовижний регіон чарівних озер, соляних шахт та надзвичайних гір. Хоча б один раз в житті ви маєте тут побувати. Ну а якщо вам вдасться ще й покататись — вважайте себе найщасливішою людиною на Землі!

Інформації по цьому івенту не так багато (хоча вона повністю чи частково доступна аж на 6 мовах), але одразу можна зрозуміти, що бреветом тут не пахне.

Вашому вибору представлені 7 різних дистанцій від простої 32 км (майже 700 метрів набору та всього 30-40 Євро за участь) до надзвичайно складної у 210 км із загальним набором у 7119 метрів та стартом о 5 ранку… І все це всього лишень за 95 Євро. Шара?

Не пропустіть її, бо кількість учасників як завжди обмежена. Тут їх максимум може бути 1300 осіб.

Хочете дізнатись більше? Ось вам сайт: http://www.salzkammergut-trophy.at/information-pid1499

#4 ABSA Cape-Epic

Ці змагання, що проводяться щороку в Африці випадково опинились на 4й сходинці. Насправді, вони по праву мають займати перший щабель цього списку. Це топова туса серед любителів покрутити педалі по бездоріжжю. Івент проходить в березні, адже влітку в цих краях буває надзвичайна спека. Любителі та професіонали з усього Світу вважають за честь стати учасником цих змагань (це мабуть крутіше за Олімпійські Ігри чи Кону). Маєте припущення щодо дистанції?

Ну добре, скільки б ви змогли проїхати за 8 днів? Панове, понад 650 кілометрів (іноді дистанція перевалювала за 700 км) та понад 13 тисяч вертикальних метрів.

82 тисячі Рандів (приблизно $6500) за участь і перші 100 лотерейних квитків розлітаються за лічені хвилини!

Ви маєте купку грошей, але прогавили шанс зареєструватись? Добре, попрацюйте цьгоріч волонтером і наступного року ви потрапите до списку людей, що гарантовано зможуть взяти участь в змаганнях (і оплату при цьому ніхто не відміняв). Панове, в мене просто нема слів! Це найтоповіша з усіх МТБ тусовок у Світі!

http://www.cape-epic.com/riders/new-riders/how-to-enter а от сайт в них періодично лежить.

#5 BC Bike Race

Зі спекотної Африки в прохолодну Канаду!

Де можна краще відчути всю повноту емоцій від МТБ, як не тут, на Батьківщині справжнього гірського велосипеду?

Кращі трейли, дивовижні затоки, паромні переправи та перельоти на малих літаках. Це Канада, бейбі!

Ви опинитесь в чарівних лісах цієї надзвичайної країни, один на один з її дикою природою. І при цьому вам пропонують величезний список послуг, що входять до стартового пакету. Тиждень і один день суцільної насолоди, приємного товариства та захоплюючих подих краєвидів! Загальна дистанція тут не така велика (всього якихось 300 +- кілометрів і 7000м набору), однак розкиданість дистанцій по всій Британській Колумбії та просто неймовірна протяжність підготовлених трейлів зроблять цей івент незабутнім!

Думєте, якщо це в Канаді, учасників буде небагацько? Наївні. Можете стати в чергу, може хтось відмовиться від стартового. $2300 за Early Bird, $2500 — повна ціна, більше 600 учасників і лист очікування з тисячами бажаючих. Ось така вона Канада.

https://www.bcbikerace.com/ 

Про що ще ми не сказали?

Крім цього списку є безліч подібних івентів (благо в Світі вони проходять ледве не кожні вихідні) з меншими прайсами, дистанціями та наборами, але від яких ви будете кайфувати так, наче ви на вершині всього світу.

Сподіваюсь, ви надихнулись? Якщо ні, ось вам на останок відео. Змагання можуть бути фаном! Варто лише забути про всіх довкола 😉

P.S. Хочете гарну компанію, але не згодні їхати в Африку? Поговоримо про Українські змагання вже за тиждень! Повірте, там також є де розважитись!

 

Заметили в тексте ошибку? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter.

Sarmatian Race

Комменты Facebook

Disqus (0)

bikeincity

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: