Bike in City

Specialized 2FO Roost Flat

Думки про взуття для топталок на тлі новинки від Specialized, а саме 2FO Roost Flat.

Specialized 2FO Roost Flat Mountain Bike Shoes - Black / Slate – Sierra Bicycle Supply

Якщо пам’ять не зраджує, це вже третя генерація 2FO. Все катальне топталкове життя відкатав на Five Ten Freerider, які були неперевершені до того сумного моменту, як їх купив Adidas.  І ось, вже третій сезон поспіль катаю в Specialized 2FO, які мали переваги і недоліки порівняно з Five Ten Freerider.

Мої враження від Five Ten:

  • Фантастично липка підошва, яку нереально було відліпити від нормальних топталок.
  • Зручні як домашні капці
  • Посередній захист носка
  • Погана живучість. При моєму каталові потолок 1 сезон, далі в смітник, бо починають виглядати як валянки безхатька і розлазиться підошва.
  • Сохнуть, о боги, як же кепсько вони сохнуть. 3-4 дні, і вони все ще можуть продовжувати чавкати водою з картонок під устілками.

2FO першої і другої генерації.

  • Перша генерація відверто погано тримала ногу на педалі, в другій цю проблему дещо пофіксили, але до липкої підошви від Five Ten було все ще далеко.
  • Живучість краще ніж в Five Ten, але десь за сезон, якщо багато ходити починався тріскатись пластик на носку. Варто зауважити, що мої перші 2FO живуть вже третій рік, хоч і виглядають не дуже репрезентативно.
  • Сохнуть в кілька раз швидше за Five Ten. Для мене це дійсно важливо, щоб після дощового карпатського дня продув взуття феном і на ранок вони ідеально сухі і готові для каталова.
  • Дещо жорсткіше тримають стопу за Five Ten, не знаю перевага це чи недолік.

Але чого не відняти в Specialized, це їх вміння прогресувати і виправляти косяки. Цього року виробник викатив 2FO Roost з абсолютно новою підошвою SlipNot SuperTacky. Мабуть це найлипкіша підошва, що я мав можливість кататись. Навіть коли йдеш асфальтом, таке враження що нога прилипає до покриття. Про поведінку на педалі годі й казати, головне ставити взуття одразу правильно, бо в поєднанні з агресивними топталками можуть виникнути неабиякі проблеми з поправити положення ноги на педалі. Зловив себе на тому, що переставляю ногу зручніше летячи в повітрі, бо під час агресивного спуску трейлом це зробити досить важко.

Рівень захисту ноги моїх тестових тапок посередній. Для повсякденного катання вистачає, а для байкпарків і пекельного фрірайду є 2FO flat DH версія з вищим рівнем захисту. Пара 43 розміру важить 362 грама.

Ще одна річ, що особисто мене порадувала, це носки взуття з замші, замість пластику, та незмінно люто зручні устілки від Specialized. Фактично виробник прибрав всі ті речі, які не дуже подобались в минулих генераціях 2FO. Вони все ще гарно сохнуть, мають круту вентиляцію, менше промокають і зручні просто ходити містом чи горами. Це вже не кажучи про те, що 2FO стали відсотків на 40 дешевші.

Вердикт: 2FO Roost не найброньованіше чи найжорсткіше взуття для топталок, але баланс ваги, зручності і ідеального конекту з педалями робить їх мабуть одними з кращих на ринку.SPECIALIZED 2FO ROOST FLAT MOUNTAIN BIKE SHOES

Заметили в тексте ошибку? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter.

Сергій Завальний

Комменты Facebook

Disqus (0)

bikeincity

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: