Bike in City

Подорож Південною Африкою з велосипедом

Південна Африка — найбільш розвинена країна континенту, яка ломає ґеть усі стереотипи про Африку. Саме тут знаходяться найкрутіші байк-парки і саме тут проходить один з найвідоміших веломарафонів з маунтінбакінгу — Cape Epic — такий собі Тур де Франс у світі мтб. Тож не дивно, що ми — Наталія Тулюлюк та Костянтин Карачов, засновники клубу велосипедних подорожей Velovuyki, обрали цю країну для своєї чергової велоподорожі. В 2016 році ми перетнули країну на машині, зупиняючись в різних цікавих місцях та байк-парках, а взимку 2020-го провели перший велотур в ПАР. Після 19-денного велотуру з групою ми залишилися вдвох ще на місяць в країні, щоб більш детально її вивчити, як наслідок, ми розробили насичений та драйвовий маршрут тільки південно-західною провінцією ПАР. Отож, запрошуємо познайомитися з цією екзотичною та водночас велосипедною країною.

Кейп Таун

Кейп Таун — місто сонця та океану, космополітичне з найбільшої концентрацією білого населення в ПАР, найбільш розвинене та тусовочне.

Епіцентром міста є Столова гора, навколо неї вирує активне життя, саме їй місцеві завдячують своїм спортивним виглядом. На відрогах Столової гори знаходиться Tokai MTB trails park, де райдер будь-якого рівня знайде для себе маршрут. Тільки уявіть собі 43 трейли від зеленого для чорного ендуро та дх на фоні красивішої гори! Якщо поки осягнути не можете, то проведемо аналогію з лижним курортом, де є траси різного рівня і ви можете катати весь день з друзями різної підготовки. А до того ж поруч з вами буде проноситися, наприклад, жіночка років 60, вся в рожевому крутому велоодязі, закладаючи на контруклонах круті повороти вона бадьорить краще за Red Bull.

Більше про опис трейлів в Кейп Тауні в нашому Інстаграмі. Але не катанням єдиним це місто прекрасне. Ми назвемо топ-10 речей, які конче необхідно зробити в Кейпі:

 1. Сходити в нічний трекінг на Lion’s Head та побачити схід сонця з вершини
 2. Помилуватися пінгвінами в найбільшій колонії Boulders Beach
 3. Піднятися до маяка на Cape Point та звідти пішки прогулятися до легендарного Мису Доброї Надії
 4. Спостерігати морських котиків на причалах
 5. Релакснути на білосніжному пляжі Camps Bay
 6. Продегустувати вина під тінню платанів в найстарішій виноробні країни Constantia
 7. Покатати на червоному бусі hip hop та пірнути в історію міста
 8. Відвідати океанаріум, в якому час зупиняється
 9. Піднятися на Столову гору на фунікулері або одним з трекінгових маршрутів
 10. На заході сонця випити коктейль на Waterfront в одному з ресторанів з видом на гору

Стеленбош

Райська виноробна долина зовсім поруч з Кейп Тауном, з найбільшою концентрацію байк-парків та трекінгових маршрутів. Це те саме місце, де ви зможете катнути траверсом по величній горі, скотитися зі змієподібного трейлу, піднятися на 20% торчок, прокачатися на пампах, зануритися в виноградники, намилуватися видами, що запам’ятовуються на все життя, а в кінці катання відпочити на історичній виноробні з келихом місцевого Пінотаж. Під час нашого 15-денного велотуру ми три дні проводимо в Стеленбоші, тестуя різні байк-парки та виноробні, а щоб відібрати ці найкращі ми самі тут катали майже півтори тижні.

Штормс Рівер

Це місце не про байк, а про адреналінову пригоду річкою та один з найкрасивіших трекінгів у світі.

Спочатку ми сядемо на каяки та з океану зайдемо в дику річку, захищену від світу крутими схилами каньйону. В найтісніших місцях ми каяк змінемо на доски та відправимося в плавання схоже з відвіданням Нарнії. Потойбічний світ річки, який не бачить ніхто окрім нас та пташок. Після повернення прогуляємося «Стежкою видр», яка йде вздовж океану, занурюється у ліс «фінбос», вистрибує на малесенькі пляжі та в кінці нагороджує величним водоспадом, який спадає прямісенько в океан. Тільки уявіть купання під водоспадом на межі з потужним океаном.

Велика П’ятірка

Більшість людей їдуть в Африку, щоб побачити Велику П’ятірку — слона, лева, носорога, леопарда та буйвола. В наших всіх попередніх подорожах ми мали змогу бачити четвірку, бо леопарда побачити дійсно важко. Але ми знайшли місце, де зможемо побачити всіх. Близька зустріч з дикими тваринами це уникальний досвід, що викликає мурахи по всьому тілу та бурхливий захват. В південно-західній Капській провінції не має великих національних парків, як на півночі, наприклад, Крюгер нацпарк. Але тут є багато приватних так званих game reserve, де можна поспостерігати за всіма африканськими тваринами в їх середовищі. А ще окремо є резерви, де живуть мавпи і з ними можна погуляти бік-о-біч по лісу, крокодилові ферми, приватні ферми з вільно гуляючими жирафами, крокодилові ферми та колонії сурикатів — наймиліших тваринок-ендемиків Південної Африки.

Бушмени

Бушмени — коренне населення Південної Африки. Це саме ті маленькі люди з фільму «Боги напевно з’їхали з глузду». Але їх майже не залишилося і те, якою ми собі уявляємо Африку з бігаючими по саванні напівголими людьми , вже не можливо побачити туристам. З переселенням в Південну Африку народів з півночі та європейців бушмени або відтісняли в пустелю Калахарі, або знищували. Бо ці малі зовсім не знали поняття приватної власності, що дуже дратувало власників ферм, де їх худобу вбивали чужі люди як власну. Зараз познайомитися з історією та життям бушменів можна в культурному центрі неподалік Кейп Тауна. Тут створений першокласний музей, гіди-бушмени розповідають про традиції та уклад життя, а наприкінці дня можна катнути по мтб-трейлу саванною, по якій бігають зебри та антилопи.

Мис Агульйяс

Мис Агульяс, а не Мис Доброї Надії, як більшість думає, є найпівденнішою точкою Африканського континенту. Тут зустрічаються два океани — Індійський та Атлантика, між ними можна побачити межу за рахунок різної густини води. Тут проходить велосипедний марафон, маршрутами якого ми катаємо, найкрасивіша ділянка йде прямісенько по прибою океану . Тут знаходиться нацпарк, в якому живе багацько черепах та страусів. І якщо ви бачили вірусні відео, як велосипедисти тікають від страусів, то ймовірно це звідси, бо з нами теж таке трапилося.

Грабоу

Ще одна долина, більшість байк-парків в якій розташовані на територіях виноробень, але саме тут проходять деякі етапи престижного світового веломарафону Cape Epic. Місцеві трейли дуже доглянуті, вираховані здається з сантиметром, бо катання на них настільки фанове, що навіть для фото не хочеться зупинятися, хоч і види навкруги просто неймовірні. Тут навіть є велоготель, в якому ми будемо жити аби долучитися до світової спільноти маунтінбайкінгу.

Не можливо описати всіх принад Південної Африки, ми відбирали найкрутіше в цій країні в сукупності 2 місяці. Можу тільки сказати, що та подорож, що ми запланували на січень 2022 року буде дуже насичена враженнями, бо ми:

 • покатаємо в 8 байк-парках
 • сходимо в трекінги в 2 нацпарках
 • зустрінемо захід сонця на Lion’s Head
 • скупнемося в тому самому водоспаді на межі океану
 • наїмося морепродуктів
 • зробимо селфі з лемурами
 • поживемо в будиночках, навколо яких гуляють жирафи
 • скупнемося в Індійскому океані
 • побачимо як сурікати гріють животики на сході сонця
 • заночуємо в глемпінгу
 • спробуємо стейки з страуса, антілопи та крокодила
 • побуваємо на найпівденнішій точці Африки
 • побачимо велику п’ятірку під час сафарі
 • познайомимось з бушменами
 • продегустуємо південноафриканські вина
 • піднімемось на Столову гору
 • побачимо пінгвінів та морських котиків
 • здобудемо унікальний досвід катання в байк-парках та станемо впевненішими райдерами

Приєднуйтесь до нашої подорожі та приємної компанії однодумців.

Коли: 4-19 січня 2022

Де почитати детальніше: за лінком>>>

Якщо є питання, то кому писати: Наталі +380675006755 (Viber, WhatsApp, Telegram) або в ФБ

І хай з вами будуть круті велопригоди!

Заметили в тексте ошибку? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter.

Наталья Тулюлюк

Комменты Facebook

Disqus (0)

bikeincity

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: