Bike in City

Як обрати велосипедний шолом для поїздок по місту?

Велосипед — це ідеальне рішення для поїздок містом. Нинішня ситуація показала, що під час карантину велосипед став чудовим та швидким засобом для пересування, який допомагає дотримуватись правил соціальної дистанції. Багато міст в усьому світі почали розширювати велосипедні мережі та вкладатися у розвиток велосипедної інфраструктури.

Оригінал статті: met-helmets.com

Хоч переміщатись велосипедом досить безпечно (у плані соціальної дистанції), але важливо не забувати про власний захист під час поїздки. Велосипедний шолом — це одна з найважливіших речей в арсеналі велосипедиста, оскільки якою безпечною дорога не була, все одно існує ризик падіння або зіткнень. Але як обрати шолом що підійде саме вам? Розповімо про 5 основних характеристик, на які слід звернути увагу при виборі цього елементу екіпіровки. 

 1. Безпека понад усе 

Всі шоломи на ринку мають відповідати нормам безпеки (CE -, AS/NZ, CPSC), що запроваджені у країнах продажу. Деякі моделі можуть більше охоплювати голову — у випадку удару, додатковий матеріал внутрішньої оболонки надасть більше захисту. Якщо ви їздите на електровелосипеді, то такому випадку, шолом повинен мати спеціальну сертифікацію NTA 8776. Такі шоломи проходять тестування з урахуванням більших швидкостей, і можуть розсіяти значно більше енергії від удару, в порівнянні зі стандартними шоломом. MET Grancorso — саме один з них.

2. Видимість

Однією з ключових особливостей шолому є його видимість, що особливо важливо при пересуванні містом. Він повинен зробити вас помітним завдяки активним (блимавкам та підсвітці) та пасивним (колір, світловідбивачі) елементам. В першу чергу зверніть увагу на світловідбивні елементи, оскільки вони дуже добре виділяють вас на дорозі у темну пору доби — деякі моделі мають більше таких елементів, що розташовані у різних місцях. Наприклад, MET Grancorso має світловідбивну смужку навколо шолому, що робить велосипедиста помітним з усіх боків. Вночі та при поганій погоді, дуже важливо мати заднє світло або габарит. Зверніть увагу на наявність такої опції у шоломі, або можливість докупити його окремо — наприклад, модель Crossover має інтегроване заднє світло, що розташоване на потилиці. Всі шоломи з лінійки для міста можуть бути оснащені блимавками MET USB LED або MET DUO.

3. Дизайн та комфорт

Цілком очевидно, що ви вільні обрати будь-який шолом в якому ви будете насолоджуватися поїздками, що буде відповідати вашому стилю та залишиться комфортним у будь-яких умовах. На ринку є велика кількість різноманітних моделей, тож ви можете обрати шолом, що буде підходити під стиль “кежуал”, або обрати спортивний дизайн (наприклад моделі Crossover або Allroad), який можна буде використовувати і для інших велосипедних активностей. Щодо комфорту — в такому випадку кращим рішенням буде обрати шолом, який має мікрометричну систему регулювання, яка буде гарантувати оптимальне положення шолому на голові. Модель MET Allroad має можливість регулювання не тільки по горизонталі, але і по вертикалі — що дозволяє надійніше охопити голову на потилиці.  Більш просунуті моделі, з системою регулювання “на всі 360°”, будуть ще значно комфортнішими — завдяки тому, що діапазон регулювання дозволяє позбавитись будь-якого тиску на голову. І звісно, слід також звернути увагу на вагу — легший шолом буде кращим вибором у тих випадках, коли ви плануєте носити його цілий день або їздити на далекі відстані.

4. Зносостійкість

У випадку щоденного використання шолому, ви також часто будете класти його на тверді поверхні, часто переносити та десь зберігати. А завдяки своїй конструкції, шолом прослужить вам довше та забезпечить кращий захист. Внутрішня частина шолому EPS (так званий спінений полістирол), вкрита зовнішньою оболонкою, що додатково захищає шолом від пошкоджень. 

5. Обирайте те, що вам необхідно

Поїздки не завжди бувають однакові. Саме тому важливо обрати шолом, який буде мати характеристики відповідно до ваших задач. Якщо ви будете користуватись ним у будь-яку погоду, можливо вам може знадобиться додатковий захист для очей. Або у випадку, коли ви будете заїжджати у те або інше місце, то магнітна застібка, як на MET Grancorso може виявиться зручнішою, оскільки її легко застібнути однією рукою.

Варіанти шоломів для міста:

MET GRANCORSO

 

MET Crossover
MET Allroad

Заметили в тексте ошибку? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter.

Єгор Струль

Комменты Facebook

Disqus (0)

bikeincity

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: