Bike in City

Славсько Трофі — як все починалось!

by Андрій Шапошніков

Славско — в цій назві так багато, принаймні для мене…

Slavske Trophy

Славське кличе! Andy Shaposhnikov та Сергій Пясецький розповідають історію становлення гонки:https://bikeincity.com.ua/istorija-ta-perspektivi-slavske-trophy/Відео by Bro Enduro Family

Posted by Sarmatian Race on Monday, 18 June 2018

Перше знайомство з цим місцем в мене відбулось більше двадцяти років тому. Потрапивши в дитячій літній табір я познайомився з річкою Опір, схилами Погару та його околицями. Проведені тут два тижні залишили приємні спогади, через які хотілось повернутись знову. Проте, наступного разу довелось чекати ще років з п’ять, і було це вже зимою — на першому курсі потрапив сюди для знайомства з гірськими лижами. Знайомство щоправда відбулось не безпосередньо в Славському, а в сусідньому Грабовці, проте я одразу зрозумів, що біле вбрання цьому місцю личить не менше за зелене. Після першого разу стався другий, далі третій і так непомітно гірськи лижі мене затягнули. Бував у багатьох лижних місцях, проте саме це вважаю особливим, бо саме тут це сталось вперше. Це як перший секс, який ти запам’ятовуєш назавжди, особливо якщо дійсно є що згадати…

Після шести активних зимових сезонів примудрився травмувати собі коліно і ось тут розпочинається нове життя. Лікарі порадили для кращої реабілітації використовувати велосипед. Звичайно цими порадами я скористався, велосипед — це ж так прикольно. Після того, як більш менш освоївся з гірськім велосипедом, я згадав, що є таке чарівне місце Славсько, тому не довго думаючи, я сів у потяг і поїхав розсікати по знайомим околицям. До слова, понад 10 років тому тут не було і десятої частини того різноманіття велонапрямів, яке є тут зараз.  Проте, з кожним роком з’являлось все більше нових маршрутів, грунтових доріг та стежин. А десь з 2010 року я вже мав кілька варіантів радіальних маршрутів від 30 до 60 км, які час від часу використовував як тренувальні. А через п’ять років, коли кількість радіалок перевалила за півдесятка, а протяжність складала від 50 до 95 км, було вирішив, що з цим треба щось робити.


Славське Трофі 2019


Запропонувавши Сергію Пясецькому провести у славському багатоденку у спрощенному форматі «спортивного туризму», де команди з двох осіб впродовж трьох днів долатимуть дистанції різної відстані та складності. Отримав від нього схвальну відповідь, і так у 2016 році народився бренд «Славсько трофі». Дебютна триденка, яка прийняла трохи більше ніж два десятки команд пройшла досить вдало, хоча і не без прорахунків. Головним прорахунком я вважаю занадто складні дистанції. Особливо показовим був другий день, який потім багато хто називав «пеклом на хребті«. В той день зійшла майже третина команд, ще кілька не вийшли на старт останього дня.

Тому, вже через рік, ми вирішили повторити дійство вже з проведеною роботою над помилками. Дистанції тепер стали більш динамічними та по більшості підходили як для сильних та досвідчених, так і для менш завзятих та слабших учасників. Тим не менш, рівно половина команд не спромоглась попасти у залік. Головна причина цього разу — це звичайно дощ, який розлякав більшість до старту і ще частину на половині дистанції. Після цього стало зрозуміло, що краще за все вибрати одну еталонну дистанцію, зробити її подовжений та скорочений варіант і провести повноцінний одноденний марафон, з повноцінною розміткою, кількома КП, допомогою місцевої влади…

Втім, робити таке вдвох ми не наважились. Проте, коли восени до нашої організаційної банди доєднались Саня Руденко та Юра Швидкий, стало зрозуміло, що все в нас має вийти. На черговій нараді вирішили зробити дводенний формат з обіднім ознайомчим прологом в суботу що буде одним для всіх категорій та три різних дистанції (коротка — для тих хто тільки робить перші впевнені кроки у світ МТБ, середня — для тих, хто ці кроки вже давно зробив, та почуває себе впевнено в будь яких умовах, ну і найдовша — виключно для кращих з кращих) на недільний марафон. Залік буде рахуватись по двох днях. Крім того, ми вирішили об’єднати в єдину серію «Славсько трофі» та «Стежки опришків». Таким чином народилась серія марафонів «Sarmatian Race», де кожна категорія буде мати свій рейтинг.

Маємо надію, що на наші починання буде гідна реакція, а кількість учасників по доброму здивує навіть мене. Славське одне з найкращих місць для проведення веломарафону, тут для цього майже ідеальні умови, а логістиці можна тільки позаздрити. Можливо сервіс тут поки що не європейский, але тільки ми можемо це виправити, адже коли буде багато вибагливих велосипедистів, та просто активних відпочиваючих, тоді і буде з’являтись гідний сервіс.

З нетерпінням чекаю вже початку змагань щоб побачити там всіх своїх друзів і завести ще більше нових знайомств!

 

by Сергій Пясецький

Для мене все почалось в 2016 році, коли ми з Андрієм вирішили провести спортивний туризм у Славську та етап Любительського кубку України у Львові.

Мені тоді хотілося зробити якісні події і «увійти в історію» українського крос-кантрі. На той момент я вже років 8 катав різні змагання в різних країнах і трохи побачив дійсно хорошу організацію. Візьмемо хоча б Австрію та Salzkammergut Trophy з 4-ма тисячами учасників, і це було просто незабутньо!

До цього впродовж 3-4 років Андрій часто катав в околицях Славська та кожного разу знаходив нові цікаві дороги, які з часом формувалися в кльові одноденні маршрути. Ми близько живем біля гір, 2 години на електричці і ти вже дихаєш чистим гірським повітрям. Було багато вихідних, які ми провели, катаючи гірськими дорогами. Для мене особливий маршрут — це підйом на хребет з горою Високий Верх з селища Верхня Рожанка, дуже круте кам’янисте покриття, фантастичні панорами та смачна чорниця 😉

Отож так і обрали Славське місцем проведення спортивного туризму, тому що вже були готові радіальні маршрути. Можна не «паритися» організацією побуту, пошуком житла, харчування та проведення дозвілля після змагання. На додаток, можна проїжджати дистанції без рюкзаків і інших вантажів, що приносить набагато більше задоволення від катання.

В перший рік 3-х денний спортивний туризм Slavsko Trophy проїхали та фінішували 21 команда по 2 людини. Людям сподобалось, а це головне 🙂 Тому у нас з’явилось бажання повторити подію у 2017 році. Цього разу вже було 24 команди, а рівень учасників підвищився кардинально! Після знову ж таки успішного проведення події, ми вирішили розвиватись далі та почали думати про організацію повноцінного МТБ марафону з КП (контрольними пунктами), розміткою та всіма іншими must have атрибутами крутого гірського марафону.


Більше фото!


І ось ми тут, у 2018 році, через місяць і трошки буде дано старт першого МТБ марафона у Славську! Я хвилююсь, хоча і знаю, що все буде круто та на хорошому рівні!

До зустрічі на старті Slavsko Trophy 2018!

 


Реєстрація на Славське Трофі

Заметили в тексте ошибку? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter.

Sarmatian Race

Комменты Facebook

Disqus (0)

bikeincity

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: