Bike in City

#UA_team: Cycling Team Palmira. Одеса палить асфальт.

За останні 2 роки в Україні встановився сталий тренд на створення любительських велосипедних команд. Не можна назвати це вибухом, адже кількість і зростання не драматичні. Проте в цій справі краще якість. Тож цим матеріалом на БІС починається серія публікацій про українські велокоманди — #UA_team! Якщо маєте що сказати про свою команду, не соромтесь та пишіть нам, ми радо опублікуємо статтю.


Автор матеріалу — George Strul

Кожен рік, аматорські велосипедні гонки та заїзди в Україні заохочують все більше і більше атлетів до участі. Перегони стають більш видовищними, а рівень тих, хто вперше перетинає стартову лінію стрімко зростає — спостерігати за суперництвом та розвитком подій на перегонах стає все цікавіше. І одеська велосипедна команда Palmyra Cycling Team стала чудовим прикладом створення проектів такого рівня у Одесі та у інших містах України.

Пальміра — велосипедна аматорська команда, що стрімко виросла та продовжує розвиватися, тримати лідерські позиції на міжнародних та всеукраїнських змаганнях і здобувати все більше рейтингових очок та медалей.  Головною ідеєю створення команди, було бажання зібрати у єдину організацію всіх кращих велосипедних гонщиків міста Одеси, та стати найсильнішою аматорською командою в України. Команда була заснована у 2014 році і відразу поринула у вир тренувань та підготовки до змагань.

Шлях до першої перемоги не був простим — для цього необхідно було активно тренуватися, незважаючи на те, що до команди відібрали кращих. Кульмінацією командної роботи та першою перемогою стало отримання “Жовтої майки лідера”, яку завдяки майстерним командним діям здобув капітан команди Дмитро Шабашов на дводенних змаганнях «Гран Прі Чорноморця», яка проходила в місті Одеса. Це відбулося вже через пів року від офіційної дати реєстрації команди. Але це був тільки початок — з цієї перемоги і почався шлях команди до успіху на змаганнях.

Дмитро Шабашов, засновник команди, розповідає:

До Пальміри я був у складі іншої команди, де було дуже важко кататися, тренуватися та розвиватися, оскільки до складу команди входили гонщики із трьох різних міст, що вносило свої корективи у тренувальний процес. Згодом, у 2014 році прийшла ідея створити команду тільки із своїх хлопців, які живуть поряд. Спочатку було складно — в нас ніхто не вірив, і не маючи тренерського, гоночного та організаційного досвіду всі гадали, що проект провалиться. Випадково познайомившись з Андрієм Гладким на змаганнях, ми з ним швидко здружилися, і я запропонував йому допомогти нашій команді набути необхідних навичок, сили та тактичних знань, оскільки він мав звання майстра спорту, та мав за плечима багатий досвід.

Ми почали тренуватися: рано вранці, пізно ввечері, в дощ — все для того, щоб стати кращими. Пройшло зовсім небагато часу, і перша перемога не змусила себе чекати — я зійшов на першу сходинку п’єдесталу «Гран Прі Чорноморця», де раніше ми навіть і до першої десятки не наближались.

Далі більше, і Пальміра продовжує посідати призові місця, але вже на виїзних змаганнях: на «Турі Буковини», що проходив у місті Чернівці, двоє членів команди зайняли призові місця — друге місце посів Геннадій Супцарел, а третє — Дмитро Шабашов.

Дебютною міжнародною гонкою для команди стала «Odessa Grand Prix», що вже котрий рік (а проводяться ці змагання вже з 1995 року) є візитною карткою міста Одеси. Боротьба була запеклою, оскільки на старт вийшли не тільки українські, а й міжнародні команди: Туреччина, Ізраїль, Швеція, Азербайджан, Молдова. Всього нараховувалось понад 100 учасників.

Завершальною гонкою сезону 2014 року, був старт Чемпіонату України з велоспорту, що також проходив у Одесі. Двоє гонщиків команди Пальміра виступали за збірну одеської області — і у підсумку, команда посіла третє місце в загальнокомандному заліку. Досить непоганий результат для молодої команди аматорів.

Сезон змагань 2015 року можна охарактеризувати для Пальміри як рік великих змін — в середині сезону вона об’єдналася з національною збірною Ізраїлю — командою “Динамо”, і вже новим складом вийшла на міжнародну гонку «Odessa Grand Prix».

Кількість нагород, які почала здобувати Пальміра на змаганнях, почала зростати. На щорічному старті «Тур Буковини», у Чернівцях, усі сходинки п’єдесталу змогли заняти учасники команди Пальміра — Олексій Кочин зайняв 1 місце, Геннадій Супцарел і Дмитро Шабашов зайняли 2 і 3 місце відповідно. А на чемпіонаті Південної велосипедної ліги у Одесі, що складався з 2-х етапів групових гонок на 100км, Олексій Кочин і Геннадій Супцарел знову відмітились — за сумою 2-х стартів, вони посіли 2 та 3 місця відповідно. Третю сходинку п’єдесталу на гонці з роздільним стартом на 20 км зайняв Дмитро Касперович.

Вражаючий результат показала команда на змаганнях «Тур ТМ Президент», куди вона отримала запрошення від організаторів. Пальміра, виставивши на ці змагання основний склад, не змусила себе довго чекати — у підсумку отримала п’ять місць у різних категоріях. Фінальною гонкою змагального сезону 2015 року стала «Атлет-омніум», що традиційно проводиться у Одесі — на ній, подіум очолив Геннадій Супцарел, зайнявши 1 місце за сумою трьох стартів, обійшовши відразу двох своїх конкурентів з команди «Атлет».

Через рік успішної співпраці між збірною командою Ізраїлю та велосипедною командою

«Пальміра» в 2016 році було прийнято рішення про зміну назви клубу на «Динамо Пальміра». Зазнала змін також і командна форма — ліврея повністю змінилася, і тепер основними кольорами стали помаранчевий, синій та білий — що перегукується із забарвленням форми Ізраїльської велосипедної команди Динамо.

Загалом, під час усього 2016 року, Пальміра активно брала участь у змаганнях — на її рахунку було більш ніж 30 офіційних одно- та багатоденних стартів по шосе та крос кантрі. Загалом, команда змогла додати до своєї скарбнички більше 50 медалей та дипломів. Важливим кроком розвитку стало те, що Пальміра отримала ліцензію від Федерації велоспорту України, та встигла відзначитися на 6 міжнародних стартах, більшість яких виявилися досить вдалими для Олексія Кончина: починаючи від Horizon Park,  де у категорії Masters він здобув перше місце та Grand Prix Mukachevo Masters — де також посів першу сходинку, до Tour Of Pоland — де зайняв третє місце у загальному заліку.

Андрій Гладкий, спортивний директор Пальміри згадує:

З командою Пальміра я працюю з 2014 року, і пам’ятаю, що на початку свого шляху це були хлопці із великим запалом і жагою розвиватися. Я побачив у них потенціал, і довго не розмірковував над запрошенням Дмитра Шабашова — став працювати у них тренером. Вже через два місяці підготовки, ми почали перемагати та здобувати призові місця. З часом, склад команди розширився — ми запросили нових людей, і команда стала дуже серйозним конкурентом спочатку в Одесі, а згодом і в Україні.

Минулий, 2018 рік став для Пальміри чи не найкращим за всю історію існування команди — сезон перемог розпочався у кінці березня, де на традиційних для Одеси перегонах “Меморіал Уточкіна” Сергій Краснов зайняв перше місце у індивідуальному етапі, а Андрій Гладкий — третє місце у груповій гонці, зарядивши командний дух на весь сезон. Дівочий склад також не відставав — Ольга Ящук стала самою швидкою серед жінок та увійшла в історію гонки Velorally з рекордом траси.

Сама Ольга ділиться враженнями від своєї команди:

Пропозиція тренуватися разом із командою Пальміра, надійшла від Андрія Гладкого майже рік тому — він помітив, що я часто тренувалася наодинці о 6-8 ранку. Тоді я ще була у складі іншої одеської аматорської команди, але компанію для ранкових тренувань не завжди вдавалося знайти. Вже на першому тренувальному виїзді з Пальмірою, я оцінила атмосферу яка панує у колективі — це взаємоповага і дружба, добрий гумор та злагоджений і налаштований процес тренувань. Андрія (Гладкого) слухаються беззаперечно, як істинного лідера. Комфортні умови під час тренувань — це головне, і я зрозуміла, що хочу бути частиною цієї команди.

У 2018 році у мене було 27 стартів, більшість з яких закінчилися подіумом та медалями. Завдяки індивідуальному підходу тренера до кожного учасника, я значно покращила свої результати. Загалом, склад Пальміри — чудовий. Всі різні, але знаходять спільну мову заради команди та досягнення результату. З ними не страшно на дорозі, і я цілком можу довіряти кожному із них.

Продовжуючи серію перемог, на Чемпіонаті Києва (крітеріум) Ольга Ящук зайняла перше місце, Олексій Корецький — піднявся на третю позицію. На дніпровській сотці «ДніпроСотня 2018» Дмитро Нанакі заїхав на 2-місце а IX Львівська сотка майже підкорилася Олексію Корецькому (3-тє місце в абсолюті) та Ользі Ящук (2-га позиція).

Grand Fondo Ukraine 2018 — виявився непростим стартом для всіх, хто брав у ньому участь. 120 кілометрів підйомів та дощу — серед жінок перше місце зайняла Ольга Ящук, а чоловічий склад — Дмитро Касперович, Дмитро Нанаки и Дмитро Шабашов показали волю та стійкість, і змогли фінішувати у першій десятці.

Не залишилися без уваги і зарубіжні старти — у Польщі, в місті Познань, відбулась міжнародна гонка “UCI Gran Fondo World Series”, у якій брали участь представники  більше ніж 50 країн світу. Команду Пальміра в той час представили три гонщики: Дмитро Касперович, Володимир Сидоренко та Дмитро Шабашов. Незважаючи на сильний вітер, численні завали, та високий рівень підготовки суперників, Дмитро Касперович зміг зайняти 12 місце у своїй віковій групі, та 31 в абсолюті, що дозволило йому пройти відбір на чемпіонат світу та показати всім, що в нашій країні є з ким позмагатись і Пальміра готова боротися за перемогу. Але трохи меньше поталанило Д. Шабашову та В. Сидоренко — Дмитро потрапив у завал, втративши дорогоцінний час, а в групі в якій рухався В. Сидоренко також відбулося падіння кількох гонщиків, серед яких опинився і Володимир — і він був вимушений зійти після отриманої травми.

У Румунію, на перегони King of Transfagarasan, загальною дистанцією у 43км та 1400 метрів набору висоти, відправилася експедиція із самих відчайдушних гонщиків Пальміри: Костянтин Костянтинів, Дмитро Нанакі та Вікторія Бондаренко. Попри серйозну підготовку, відмінну погоду та бадьорий настрій, не все сталося, як гадалося — на середині дистанції у Костянтинова виникли технічні негаразди і він втратив час та позицію в групі. Але Вікторія Бондаренко змогла здобути перше місце у своїй віковій групі, а Дмитро Нанакі піднявся на другу сходинку у категорії OPEN AMATOR.

Дмитро Нанакі розповідає, що мотивує його займатися велоспортом:

У 2014 році, після 11 років перерви, я зрозумів, що велосипед — це не просто засіб пересування, а й основа для здоров’я. Почав самостійно, та щоденно тренуватися, згадуючи навички та збільшуючи загальний накат. У кінці 2014 року Андрій Гладкий запропонував мені приєднатися до тренувань і виступати за, у той час ще молоду команду аматорів з Одеси — Пальміру.  І я з радістю погодився — відтак мої самостійні тренування перетворилися на командні.
Моя мотивація для щоденного подійому о шостій ранку на тренування — це бажання стати сильніше, швидше та отримувати більше задоволення від пересування на велосипеді. Тренування стали для мене традицією, а як кажуть деякі — залежністю. Результати не змусили себе довго чекати, і я задоволений тим, що можу змагатися із самими сильними суперниками у своїй категорії та претендувати на перемогу.

На сьогоднішній день, команда Palmira Cycling Team основний склад команди  нараховує 22 особи. Від чоловіків не відстають і дівчата — жіночий склад складається із чотирьох представниць, які активно беруть участь у змаганнях. Але велосипедний спорт не стоїть на місці, та організатори велоклубу виділяють ще один напрямок розвитку команди — Крос Кантрі, у якій “Пальміру” представляють 6 гонщиків. Також, команда заручилася підтримкою вагомих спонсорів, що ще 5-6 років тому здавалося нереальним в аматорському спорті — наприклад, канадський виробник велосипедного одягу Garneau пошив нинішній комплект форми, MET — надає аеродинамічні шоломи для змагань, а з недавнього часу і Lezyne, що виготовляє високотехнологічне професійне обладнання для велосипедистів, також стали офіційним спонсором.

Продовжуючи розвиток, команда націлена на перемоги та змагається на межі своїх можливостей для здобуття першості у спорті, який всі ми так любимо. На даному етапі Пальміра з легкістю доводить, що команда аматорів здатна показувати достойні результати на всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Що ж, бажаємо їй успіху та подальших перемог!

Автор матеріалу — George Strul

Заметили в тексте ошибку? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter.

Єгор Струль

Комменты Facebook

Disqus (0)

bikeincity

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: