Bike in City

Медісон — вищий пілотаж на треку

Медісон є, мабуть, найбільш заплутаною гонкою для глядачів. Назва походить від арени Медісон Сквер Гарден (Madison Square Garden) у Нью Йорку, де її вперше проводили. Ця дисципліна дуже нагадує гонку за очками, однак у даному виді, змагання проходять між командами із двох роверистів. Через це, у нас її ще називають парною гонкою.

Дистанції відносно довгі — 50км у чоловіків і 30км у жінок. До речі, жінки вперше почали змагатися у медісоні у 2017 році на чемпіонаті світу в Гонг Конзі. Зазвичай це кульмінаційна гонка, що проводиться в кінці чемпіонатів світу та олімпійських ігор. Це є головною дисципліною на видовищних шестиденних гонках, котрі вибухнули з новою силою популярності в Європі за останні 5 років.

Як і в гонці за очками, тут є проміжні фініші, на яких перші, хто перетнув фініш отримують очки — 5, 3, 2 і 1 очко відповідно. На останньому фініші розігрується подвійна кількість очок. Можна заробити одразу 20 очок, якщо обігнати групу на коло. Відповідно, в кінці дистанції, та пара, що набрала найбільше очок — виграє.

Для чого два гонщика в команді? Один із членів команди перебуває в активній гонці, в районі спринтерського коридору. Саме там відбувається уся заруба. В той же час інший член команди відпочиває, кружляючи по верху треку і очікує, коли його напарник передасть чергу. Гонщики змінюють один одного кожні півтора-два кола, ніби передаючи естафету. Коли роверисти міняються, вони беруться за руки, і один гонщик виштовхує іншого у гонку на ходу. Фактично, таким чином гонщик, передає своє прискорення колезі і одночасно гасить свою власну швидкість. Такі зміни видаються страшними, але водночас, це неабияке видовище, якщо виконано правильно.

Тут усе важливо: тактика, витривалість, постійна увага, вміння швидко прискорюватися. Для медісона. гонщику потрібен особливий рівень контролю велосипеду. Потрібно постійно крутити головою, щоб слідкувати за ходом подій: де лідери, де напарник, де ти сам, яке зараз поточне коло, коли проміжний фініш, хто відірвався на коло, а хто відстав, скільки у вас очок, а скільки у суперників і так далі. Іноді просто голова йде обертом. Все це потрібно робити в умовах гонки, коли всі несуться зі швидкістю біля 50км/год немов у центрифузі, а середній пульс гонщика близько 180-200 ударів на хвилину.

Найкращі пари у медісоні — це ті в яких один гонщик — темповик, який може наздогнати суперників на коло, а інший — спринтер, що здатен вигравати проміжні фініші.

Заметили в тексте ошибку? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter.

Андрій Шуляр

Комменты Facebook

Disqus (0)

bikeincity

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: