Bike in City

Garage Race

Суворі бородаті хлопці, кров на підлозі, іноземні celebrity, кіловати музики, веселощі, падіння і справжня спортивна лють. Схоже на опис боїв MMA, але ні. Це в Києві так ганялись фіксери.

2016 сміливо можна назвати роком розвитку фіксерського руху Україні. Створення спільноти IRC і їх регулярні виїзди, проведення Alleycat, фантастичний DNEPR FIXED CRITERIUM 2016, другий поспіль візит Лукаса Брюнеля, організація кінопоказів. І під завершення сезону Київ отримав справжню фіксо-гонку. Видовищну, масову, з великою кількістю спонсорів, призів та шикарною атмосферою.

Для певного розуміння теми рекомендуємо переглянути нашу статтю про київський Cowboy Cat.

Організатори

У мене складається враження, що добра половина крутих велозаходів в Києві організовується людьми, які мають пряме або побічне відношення до Велопланети. Подумайте самі, Nightride, Ride&Coffee, спільноти Electra Club та IRC, Pride Jumping Fest, Любительський кубок України (Cannondale) — яскраві і самобутні події і їх організатори згуртовані навколо Велопланети. Власне і GarageRace був організований за ініціативи відомих у кивській велотусовці Йохана, Устима, Скіпа, Дьоми та Роми. Хлопці як ніхто точно знають, що необхідно фіксерам, тому готували все як для себе.

Місце

Можливість отримати шикарну локацію забезпечила Ocean Plaza. Уявіть собі багатоповерховий паркінг, абсолютно без автомобілів. 4 поверхи поворотів, прямих, безліч колон і все це залите світлом ліхтарів. І звичайно ж набір та скид висоти, що у поєднанні зі швидкістю додавало фіксерам додаткового хардкору. Перед гонкою я сам із задоволенням поганяв по цим просторам. Навіть не можу вигадати, яке місце підійшло б краще.

Учасники

«Гараж» зібрав більшу частину фіксерської тусовки Києва. Де б ви ще побачили таку кількість стильних бородачів, ефектних дівчат, красивих лаконічних велосипедів.

Кожен хоче виділитись, зробити ефектний трюк і потрапити у об’єктив. Великий плюс Йохану&Co за те, що вони змогли зробити гонку цікавою і для гонщиків, і для глядачів. Вдало підібрана музика, толковий ведучий, багато активностей і грамотно прокладена траса, що дозволяло публіці бачити всі нюанси гонки. Та що казати, сам великий та жахливий Лукас Брунель завітав на Garage Race. Інтерв’ю з ним скоро опублікуємо.

Гонка

Форматом заїздів був обраний класичний «елімінатор»: на старт виходить 4 гонщики, за результатами заїзду двоє вибувають, двоє проходять у наступний етап.

При всій жосткості і мужності івенту, організатори сумлінно поставились до безпеки учасників. Гонщики допускались на старт виключно у шоломах. Перед заїздами Йохан та Устим декілька разів провезли всіх по треку гонки, щоб кожен міг для себе визначити небезпечні місця та розробити тактику поводження на гонці.

Перегляд, розігрівочні кола і гонка стартувала. Важко передати словами, наскільки це було епічно! Ті швидкості, на яких учасники носились між поверхами паркінгу, той рівень майстерства і техніки, який вони демонстрували, той спортивний азарт та адреналін дозволяє однозначно сказати, що це була не просто гонка, а об’єкт сучасного мистецтва! Навіть людина, яка ніколи не чула про фікси, відвідавши гонку могла закохатись у цю велокультуру.

Але краще один раз побачити, вірно? І студія «Сентябрь» надала таку змогу. Зверність на окрему нарізку падінь у кінці:)

А далі? Маю надію, що усім причетним до розвитку фіксів стане наснаги продовжувати у взятому темпі. Ми ж будемо робити усе від нас залежне, щоб допомагати їм, хоча б інформаційною підтримкою.

Всі фото з гонки — у нашому Facebook.

Go Fixedgear!

Богдан Воеводин

Сооснователь Bike in City

Комменты Facebook

Disqus (0)

bikeincity

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: