Bike in City

Red Bull нас врятує? Володар гори як шанс для Києва

Нещодавно мені на очі потрапила дискусія авторитетних представників велоспільноти щодо масовості навколоспортивних велосипедних заходів. Аргументи звучали різні, але усі коментатори зійшлись у думці, що масовості немає і не буде в осяжному майбутньому. Чому? Бо класичне крос-кантрі у нас померло.

*тут варто зробити ремарку — мова саме про XCO (класична гонка на 1-2 години, декілька кіл по 4-6 км, які включають важкі підйоми та технічні спуски). Кантрійні марафони XCM з часом будуть у шоколаді, але про це далі.

Особисто я бачу декілька проблем. Головна з них, це високий поріг входу новачка у дисципліну. Показати хоча б якийсь результат у ХСО на важкенному корчі нереально, а значить потрібні великі витрати на залізо, карбон, речі і спортивне харчування. Технічні ділянки десятки разів прикатують навіть досвідчені гонщики, куди там початківцям.

Людина, яка починає ганятись в українській кантрі тусовці невідворотньо стикається зі присудженням статусу «хом’яка», не усі це можуть сприйняти правильно (хоча, як на мене, хом’як — це звучить гордо, от я типовий хом’ячило). Людина, яка приїхала на гоночку, хоче отримати задоволення і підняти рівень самоповаги. А про яку самоповагу може йти мова, якщо половину спусків ти їхав з перетиснутими гальмами, іншу половину сповзав на дупі, а підйоми ніс велосипед на собі. І фінішну лінію перетнув після нагородження фіналістів під поблажливі погляди нормальних гонщиків.


Фотопідбірки з Броварських Дюн та Фіналу ЛКУ


Ні, новачок повинен бути окриленим тим, що він зміг доїхати, зубками вчепитись у медаль фінішера, обняти когось протилежної статі, хто йому цю медальку вручає, почути через гучномовець «ІВАНЕ КАНТРІЙНИЙ та ІРИНА АПХІЛЬНА — ви МОЛОДЦІ!«, відчути свято, яке роблять саме для нього. Ой, виявляється я щойно описав Київську Сотку, Марафон Куяльник і Залізну Сотню 🙂 І от за подібними івентами майбутнє. Масовість, видовищність та можливість подолати дистанцію без півроку тренувань. Так я чую вже: «А як же покращення навичок, прокачка техніки та сили?» Це потрібне одиницям. Більшість людей, які хотіли б прийняти участь у якомусь спортивному івенті не мають достатньо часу|сил|мотивації на постійні тренування. Для сильних на таких заходах теж є чим зайнятись — спробуй приїхати хоча б у першій десятці, це вже не так просто і весело.

Подивіться на бігунів та бігові свята — масовість зашкалює, рівень організації космічний, медіпідтримка ідеальна. А все тому, що є потужні спонсори, які вливають купу грошей у проведення. І зараз у київської велоспільноти теж з’явився шанс отримати івент рівняWizz Air Kyiv City Marathon. Бо до нас прийшов Red Bull. Так, в Україні Редбулл завжди був і періодично проводив різні івенти. Але те, що збираються зробити 7 жовтня (22 вересня у 2018 році) реально круто.

*всі фото у статті © Red Bull Content Pool

У Київ приходить всесвітня серія змагань Red Bull Hill Chasers. Суть дуже проста — це мікрогонки в гору, з невеликою дистанцією, але значним набором висоти. Часто траси проходять по історичним центрам міст, які вкриті бруківкою. Непросто, одним словом 🙂

Заїзди проводяться у форматі елімінатору, коли на старт виходять декілька учасників, а у наступний етап переходить лише переможець. Враховуючи завжди велику кількість гонщиків, це розвага для глядачів на увесь день. І орги, зазвичай, залучають до заїздів світових зірок, запрошують гостей та облаштовують для усіх відвідувачів додаткові розваги, фудкорти та різний «інтертеймент«.


Подія у Facebook


За останні років сім Hill Chasers проходили у Афінах, Талліні, Единбурзі, Астані, Марбурзі. А тепер прийшла черга Києва.

Трасу для Володаря Гори обрали ідеальну — Андріївський узвіз. Учасникам треба буде викластись на відрізку у 580 метрів, з набором 56 метрів. Подекуди градієнт доходить до 13%. І сама родзинка — бруківочка, яка місцями провалилась, місцями встала дибки і має велику кіькість продовжних стиків з рівчаками. Смакота. Більше про Андріївський підйом я написав у статті про ОФП.

Враховуючи градієнт, покриття та можливі примхи погоди, інтрига по переможцю буде триматись до останнього. Минулі ХіллЧейзери показали, що це може бути бем, кантрійник і циклокрос. Якщо проаналізувати спліт-таблицю лідерів на цьому сегменті у Strava, то ми побачимо переважаючі сили мтбшників, проте є і шосе, і фікси.

Якщо бруківка буде мокра (а шанси на це високі), то перемога велосипеду з гарним зчепленням на гонці наближається до 100% вірогідності. А це мтб або бмх.


Підбірка статей по видам велосипедів до Володаря Гори 2017: бмх, фікс, розділка


Шосе та фікси фізично не зможуть нічого протиставити, чисто за рахунок просковзання коліс при видачі максимальної потужності. Хоча… Не варто зарікатись.

Чому і кому треба обов’язково приїхати на Red Bull Володар Гори?

Як би це не дивно звучало, але першими хочеться згадати повних новачків. Якщо ви ще жодного разу не заїзжали на Андріївський, боїтесь це зробити, думаєте, що вам забракне сил — це ваш шанс довести собі і оточуючим свою силу духу. Подумайте, чи багато з ваших знайомих можуть сказати «Я заїхав на велосипеді на Андріївський узвіз, маю офіійний таймінг і круті фотографії!«. От і воно, а ви після Володаря гори зможете так говорити. Плюс отримаєте свій перший результат, на який у подальшому зможете рівнятись.

Для велосипедистів середнього рівня, які вже мають певні здобутки і для яких закрутити у 12% градієнт не велика проблема теж все просто. Повірте, у режимі гонки ви точно зріжете зі свого найкращого результату щонайменше секунд 10-15, так що PR у Strava забезпечений. Плюс увага публіки і знову ж таки фоточки 🙂

І новачки і середнячки навряд чи зможуть зробити більше одного заїзду та одразу відсіються. І для них відкриваються усі принади заходу з точки зору глядача. Можна обрати гарну точку, уболівати за друзів і просто незнайомців, пити пиво і заїдати смачним бургером. А якщо підійти до процесу взагалі серйозно, то можна обрати один з багатьох ресторанчиків на Андріївському і споглядати гонку з високим комфортом.

А от для потужних лосів та спортсменів все ще цікавіше. Пишаєшся своїм результатом у Страві, дивишся звисока на слабкіших, принижуєш конкурентів на тренуваннях, від’їзжаючи на три-чотири корпуси? Приїдь і зафіксуй свою перевагу офіційно. Тим більше, що це абсолютно безкоштовно. Ну і фоточки! Окрім Bike in City, на заході будуть топові акредитовані фотографи від Red Bull. І от ті хлопці знімають взагалі космос. Плюс це ж РедБул, а значить призи переможцям будуть реально крутими.

А якщо ти лінивий і просто любиш кльові видовища — то приходь звичайним глядачем, теж знайдеш чим зайнятись.

До того ж, гонку відкриє наша супер зірка — Яна Беломоіна, Чемпіонка Кубку Світу з МТБ 2017, двократна учасниця Олімпійських ігор. Яна очолює світовий рейтинг UCI у крос-кантрі серед жінок. Але не хвилюйтесь, вона буде їхати поза заліком, так що шанси на перемогу у вас таки є!

Але знаєте яка повинна бути найголовніша мотивація? Якщо захід пройде масово, з юрбами глядачів та натовпом учасників, то RedBull отримає стимул продовжувати робити годноту. Плюс це дасть поштовх іншим компаніям дивитись у сторону організації великих і солідних велоівентів. Бо покатенька з 40 друзями та шашличкам у лісі це добре і душевно, але на серйозний спортивний захід, нажаль, не тягне. А Києву потрібні саме великі, потужні і масові події.


Володар Гори 2018

  • Коли: 22 вересня (зареєструватись треба до 12:00, старт о 14:00)
  • Шопочом: 100 грн
  • Де: Андріївський узвіз
  • Реєстрація: офсайт
  • Фейсбук: ТИЦЬ

Заметили в тексте ошибку? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter.

Богдан Воеводин

Сооснователь Bike in City

Комменты Facebook

Disqus (0)

bikeincity

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: